Toskania: Prace Pauliny Kopestyńskiej

We wrześniu b.r Paulina Kopestyńska, znana  malarka, akwarelistka, rysowniczka, karykaturzystka, międzynarodowa artystka, malująca różnymi technikami, odwiedziła Toskanię.

W ciągu tygodniowego pobytu stworzyła kilka akwareli, które dzisiaj możemy zaprezentować na naszym portalu.

 

Artystka urodziła się w Jakucji, na Syberii. Jest Absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Wasilija Surikowa w Moskwie oraz:

Członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Włoskich (AIA)

Członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich (SAP)

Członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP)

Członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów  Karykatury (SPAK)

Honorowym Członkiem Związku Artystów Jakucji (Union of Arts of Russia).

 

Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, (m.in. 2003r. – 2. nagrody na międzynarodowej wystawie Primavera femminile w Galerii Eustachi w Mediolanie, 2004r. – laureatka nagrody Lions Club w Galerii Vittorio Emanuele w Mediolanie, 2005r. – nagroda Premio Arte Georgio Mondadori.) 

Prace Pauliny Kopestyńskiej prezentowane są na licznych wystawach w Polsce, Rosji, Belgii, we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Meksyku i in. Część z nich znajduje się w muzeach np. kolekcja 15 portretów polskich badaczy Syberii  prezentowana jest  w Muzeum Sybiru w Białymstoku.  

 

 

Artystka zajmuje się także działalnością edukacyjną – prowadzi autorskie warsztaty malarskie w Polsce i za granicą. Od kilku lat współpracuje z Archiwum Polskiej Akademii Nauk.

 

 

Współpracuje tez  z wieloma wydawnictwami i agencjami reklamowymi. Jest ilustratorką licznych książek, również  dla dzieci, W 2011 roku  ilustrowała album „Polscy  badacze Syberii” (ISBN978-83-922103-8-2), w 1994 roku zamieściła serię 40 portretów w ołówku w antologii poezji  laureatów literackiej nagrody Nobla ,,Laurowo i jasno – poeci Nobla”( ISBN 83-85996-11-7).

 

Aktualnie pracuje nad portretami polskich noblistów ,,Śladami polskich noblistów”.

Poniżej akwarele pochodzące z willi w Marli, miejsca, w którym artystka przebywała w Toskanii.

 


 

Korespondencja Izabela Gass.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *