Foggia: koncert polskiego duetu w Teatro Giordano

Polski duet muzyczny w Foggi. W czwartek 19 października 2017 do Foggi przyjeżdza polski duet Karolina Mikołajczyk – Iwo Jedynecki. Będą bohaterami oczekiwanego spektaklu muzycznego organizowanego przez Friends of Music i zaplanowanego w Teatro Giordano.

W tej wspaniałej i sugestywnej oprawie dwóch świetnych muzyków spotka się z piosenkami wielkich artystów i zagrają muzykę Vivaldiego, Respighi, Scarlattiego, Mozarta, Paderewskiego, Piazzolli, Finzi, Gershinina i innych znanych kompozytorów. Bardzo oczekiwany jest występ dwóch polskich muzyków, biorąc pod uwagę sławę, oraz sukcesy osiągnięte w Finlandii i za granicą, i na głównych etapach Europy i świata.

Informacje i program na stronie: www.teatrogiordano.it/eng/stagione/2016-2017/concerti/313-karolina-mikolajczyk-iwo-jedynecki.html

Duet Karolina Mikolajczyk (skrzypce) i Iwo Jedynecki (akordeon). To jeden z najciekawszych zespłów kameralnych młodego pokolenia, zadebiutowali w maju 2013 roku w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od tego czasu prowadzą ożywioną działalność koncertową. Zwycięzcy najważniejszych międzynarodowych konkursów, zarówno indywidualnych, jak i w duecie, zebrali oklaski i uznanie w kraju i na świecie. (czytaj więcej: www.mikolajczyk-jedynecki.pl/)

Korespondencja: Aneta Malinowska,  autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

Première – Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki – pierwsza na świecie płyta z muzyką nową w wykonaniu duetu skrzypcowo-akordeonowego.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.