Repatriacja imigrantów z Włoch – najnowsze dane

Włoski minister spraw wewnętrznych Marco Minniti powiedział, że zaangażowanie rządu w politykę repatriacyjną zwiększyło efektywność nakazów wydalenia imigrantów. Obecnie we Włoszech działa 5 ośrodków ds. repatriacji (tzw. Cpr – Centri per i rimpatri). W tym roku zarejestrowano wzrost liczby repatriacji o 15,4% w stosunku do zeszłego roku.

W związku z tym oświadczeniem włoski dziennik IlSole24ore opublikował dane statystyczne dotyczące liczby cudzoziemców repatriowanych z Włoch w okresie od 1 stycznia do połowy października tego roku. Z danych wynika, że na 190.719 imigrantów w tym okresie zostało wydalonych 16.388 osób, a 1.325  zostało przyjętych do krajów ich pochodzenia na wniosek o readmisję.

Najwięcej cudzoziemców zostało repatriowanych w regionie Apulii (ponad 4 tysiące osób), Lombardii (ponad 3 tysiące), Lacjum (ponad 2 tysiące), na Sycylii i w Piemoncie (ponad tysiąc imigrantów). Statystycznie prymat repatriantów należy do obywateli Albanii, następnie w kolejności: Tunezji, Maroka i Mołdawii.

Aby ocenić zasięg wzrostu repatriacji  istotne są tu dane o liczbie cudzoziemców przebywających w danym regionie. Najwięcej imigrantów rejestruje się obecnie w Lombardii: ponad 27 tysięcy, w Kampanii: ponad 17 tysięcy, w Lacjum: ponad 16 tysięcy, w Piemoncie, Emilii Romanii i na Sycylii: ponad 14 tysięcy, w Wenecji Euganejskiej i Apulii: ponad 13 tysięcy.

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 82 = 85