Jarmarki świąteczne w Kalabrii: Rende i Cosenza

Tegoroczne jarmarki bożonarodzeniowe w Rende zostały umiejscowione na Piazza De Vincenti, naprzeciwko Hotelu San Francesco. Inauguracja odbyła się już w niedzielę (19.11.) o godz.17.30. Z tej okazji chór pod przewodnictwem Alessandry Palmieri odśpiewał Canti di Gioia (Pieśni radości).

Przez miesiąc czasu będziemy mogli podziwiać ekspozycje z ozdobami świątecznymi, choinkami oraz szopkami bożonarodzeniowymi. Na licznych stoiskach znajdziemy również akcesoria do szopek (domki, owce czy pasterze), bombki choinkowe oraz lampki, które oświetlą nasze domy na czas świąt. Gdy zgłodniejemy możemy spróbować lokalnych wyrobów, takich jak ’cullurielli’ czy panettoni. Miejscowi straganiarze proponują nam oczywiście szeroki wachlarz propozycji na prezenty.

Piazza De Vincenti oferuje dużą przestrzeń, która zadedykowana jest przede wszystkim najmłodszym. Na placu został umiejscowiony Dom Św. Mikołaja, w którym dzieci będą mogły wrzucić do specjalnej skrzynki tradycyjne listy z prośbami o prezenty. Obok tymczasowej siedziby Św. Mikołaja znajdują się karuzele i inne zabawy zaadresowane dla najmłodszych.

Jarmarki świąteczne w Cosenzy w tym roku zostaną zlokalizowane na nowym Piazza Bilotti, który ma się stać ulubionym miejscem spotkań mieszkańców tego miasta. Rozpoczęcie zaplanowane jest na 23.11, a cała impreza ma trwać miesiąc czasu. Na Piazza Bilotti znajdziemy przeróżne stoiska z ozdobami świątecznymi, szopkami bożonarodzeniowymi i propozycjami prezentów świątecznych. Organizatorka tegorocznych jarmarków – Loredana Pastore – zapowiada przepiękne animacje, zapierające dech w piersiach oświetlenie placu oraz specjalną 'Christmas area’. Obiecuje nam, że kiedy skończymy podziwiać dekoracje i kupimy prezenty dla najbliższych, będziemy mogli skosztować tradycyjnych wypieków świątecznych, wykonanych przez miejscowych cukierników.

Korespondencja z Kalabrii: Józefina Plesner
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.