Jak dbać o wyświetlacz iPhone?

Najnowszy model markowego smartfona może kosztować nawet kilka tysięcy złotych i szkoda, by jego ekran w szybkim czasie pokrył się niewielkimi rysami lub zwyczajnie się potłukł. Jeśli odpowiednio zabezpieczysz wyświetlacz iPhone, nie wpłynie to negatywnie na jego wygląd, a niewątpliwie przełoży się na większe bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania telefonu. Jak chronić ekran iPhone i co zrobić, gdy już doszło do jego uszkodzenia?

 

Ochrona ekranu

 

Oryginalne wyświetlacze iPhone, choć wykonywane z coraz twardszych materiałów, wciąż w pewnym stopniu narażone są na porysowanie, pęknięcie lub stłuczenie. Dlatego większość użytkowników zaraz po zakupie nowego telefonu, decyduje się założyć na jego wyświetlacz folię ochronną lub szkło hartowane. Dopasowana folia, profesjonalnie nałożona na wyświetlacz iPhone, pozostanie praktycznie niewidoczna, a zatem w najmniejszym stopniu nie wpłynie na zmianę wyglądu urządzenia. Szkło hartowane ze swej natury jest nieco grubsze niż folia, a zatem i nieco bardziej od niej widoczne. Poza tym w smartfonach o zakrzywionych krawędziach ekranu, dopasowanie szkła hartowanego jest trudniejsze, a czasami wręcz niemożliwe. W odróżnieniu od folii, szkło hartowane, zwłaszcza szkło o wysokim poziomie twardości, zapewnia jednak znacznie wyższy poziom ochrony wyświetlacza. Takie szkło jest w zasadzie całkowicie odporne na uszkodzenia natury mechanicznej (chyba że będziemy chcieli zarysować je diamentem) i bardzo trudno je potłuc. Dobrej jakości szkło nie powinno również w negatywny sposób wpływać na jakość wyświetlanego na ekranie iPhone obrazu. W przypadku folii ochronnych może być z tym różnie, zwłaszcza gdy patrzymy na ekran smartfona pod większym kątem.

 

Jaka alternatywa dla folii i szkła ochronnego?

 

Pewnym sposobem na zabezpieczenie wyświetlacza w nowym telefonie, jeśli nie chcemy decydować się na zakup folii lub szkła ochronnego, będzie zakup eleganckiego futerału. Etui zasłaniające obudowę i wyświetlacz iPhone to jeden z najprostszych sposobów, by w kompleksowy sposób zadbać o elegancki wygląd i bezpieczeństwo smartfona. Dobrej jakości etui chroni urządzenie nie tylko przed wstrząsami czy upadkami z wysokości, ale także przed ryzykiem porysowania obudowy, przypadkowego stłuczenia wyświetlacza, do pewnego stopnia przed wilgocią, kurzem, a także przed niskimi temperaturami, które mogą być zabójcze dla baterii smartfona.

Co zrobić, gdy uszkodzimy wyświetlacz iPhone?

 

Niestety pomimo szczerych chęci i stosowania różnego rodzaju środków zapobiegawczych, nie zawsze jesteśmy w stanie ochronić wyświetlacz naszego telefonu przed uszkodzeniem – porysowaniem, pęknięciem lub stłuczeniem. Gdy dojdzie do takiej sytuacji, w zasadzie jedynym sensownym rozwiązaniem pozostaje wymiana uszkodzonego wyświetlacza na nowy. Na szczęście wyświetlacze iPhone są łatwo dostępne i można je wymienić albo w autoryzowanym serwisie sprzętu Apple, albo w jednym z ogólnodostępnych serwisów GSM. Do wyboru mamy zarówno oryginalne wyświetlacze iPhone, jak i wysokiej klasy zamienniki, w znacznie niższej cenie. Wybieramy to rozwiązanie, na które na stać i które jest dla nas najbardziej dostępne.

Artykuł został przygotowany we współpracy ze sklepem https://parts-store.pl oferującym części do laptopów i akcesoria GSM.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.