Ozdoby świąteczne na okno – sprawdź trendy na 2017 rok

Dekoracje choinkowe zaplanowane? Nakrycie stołu wigilijnego również? To świetnie, ale jest jeszcze kilka innych rzeczy, o których w temacie dekoracji świątecznych warto pamiętać. Tym razem przygotowaliśmy kilka pomysłów na ozdoby świąteczne na okno.

 

Wykorzystaj parapety

 

To od dawna znany, a równocześnie niezmiennie popularny sposób dekoracji okien, również tych o świątecznym charakterze. Przede wszystkim jednak jest on zdecydowanie najprostszy i najmniej wymagający. Trzeba jednak przyznać, że nie w każdym przypadku ma on sens. Jeżeli Wasze okno zdobi tradycyjna biała firanka (zwłaszcza taka o sutym marszczeniu), taka forma ozdoby świątecznej na okno może się okazać niespecjalnie widoczna. W przypadku rolet lub żaluzji sprawdzi się jednak znakomicie.

W wersji minimum wystarczy, że na parapecie ustawimy kilka roślin doniczkowych. Najbardziej popularną od wielu lat pozostaje poinsecja, z uwagi na swój charakterystyczny kształt powszechnie nazywana gwiazdą betlejemską. Tak naprawdę bardziej jednak niż zawartość doniczki, znaczenie mają tutaj dekoracyjne osłonki w świątecznym klimacie. Dzięki nim nawet swym całorocznym roślinom z łatwością nadacie bożonarodzeniowego charakteru. Żeby jednak zrobiło się jeszcze bardziej świątecznie i przytulnie, dorzućcie kilka świec, figurkę dekoracyjną lub mosiężny dzwonek. I gotowe.

 

Kolorowe światełka i cotton balls – popularne dekoracje świąteczne na okno

 

Chociaż kolorowe lampki kojarzone są przede wszystkim z choinką, nie oznacza to wcale, że nie można ich również wykorzystać w charakterze ozdoby świątecznej na okno. Zwłaszcza że ich forma jest niezwykle plastyczna, dzięki czemu można je zaaranżować w różnych kombinacjach. Nie tylko wokół okiennej ramy czy owinięte dookoła karnisza. W tym sezonie największą popularnością cieszą się luźno puszczone z góry do dołu pojedyncze sznury światełek, najlepiej o białych lub transparentnych żarówkach. Kolor warto tutaj jednak dobierać indywidualnie, w kontekście kolorystyki pozostałych dekoracji znajdujących się we wnętrzu.

I nie zapominajcie o cotton balls. Te przytulne kuleczki nie pierwszy już sezon spotkacie w wielu świątecznych aranżacjach. Miejsce dla nich znajdzie się zarówno na parapecie, jak i w formie umocowanej na tle okna girlandy. Do kompletu dorzucić możecie niewielkie wieńce z bukszpanu lub jemioły bądź dekoracyjne zawieszki (najlepiej aby znajdowały się na różnej wysokości, dzięki czemu dekoracja stanie się bardziej dynamiczna). Nie tylko zresztą w celu udekorowania okien warto w okresie świątecznym wykorzystać cotton balls. Pięknie zaprezentują się również na środku świątecznego stołu, stanowiąc nowoczesną wariację na temat tradycyjnych świec.

 

Girlandy DIY – szczególnie polecane ozdoby świąteczne na okno na 2017 rok

 

Dekoracje świąteczne handmade ponownie przeżywają renesans. Zwłaszcza te zrobione samodzielnie. To także świetny pomysł, aby zaangażować dzieci w przygotowywanie ozdób świątecznych. A co jeszcze bardziej istotne – fajny pomysł na dobrze spędzony z nimi czas. Instruktaży wykonania świątecznej girlandy DIY znajdziecie w sieci całkiem sporo. Jeden z najłatwiejszych możemy Wam jednak zdradzić już teraz.

Potrzebny Wam będzie kolorowy papier (może być papier do pakowania prezentów, ale lepszy będzie ten nieco grubszy), cyrkiel lub okrągłe naczynie do obrysowania, nożyczki, klej i sznurek. Gotowe do druku szablony znajdziecie też na wielu blogach wnętrzarskich, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wytnijcie koła o równej średnicy, następnie każde z nich złóżcie na pół i jedną z połów posmarujcie klejem. W zgięcie włóżcie sznurek i dociśnijcie drugą połowę do tej z nałożoną warstwą kleju. Z następnymi kołami postępujcie analogicznie, najlepiej zachowując pomiędzy nimi 2-3 cm odstępu. I voilà – papierowa girlanda świąteczna DIY gotowa.

 

 

Treść konsultowana przez specjalistów z salonu meblowego sfmeble z największym wyborem designerskich mebli.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *