Spotkanie Noworoczne w Wieliczce z międzynarodowym przesłaniem o pokój

14 stycznia przypadał ogłoszony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, a w przeddzień, 13 stycznia, w Wieliczce odbyło się Spotkanie Noworoczne z międzynarodowym przesłaniem „Świat bez przemocy”.

Młodzi ludzie w 7 językach świata zaapelowali o pokój na świecie nawiązując do Orędzia Papieża Franciszka na 51. Światowy Dzień Pokoju 2018 r. Zwieńczeniem tych słów, było przesłanie ks. kardynała Stanisława Dziwisza, który wyraził potrzebę solidarności i wsparcia działań na rzecz pokoju na świecie.

– Młodzi ludzie pragną pomagać, uczestniczyć w różnych akcjach humanitarnych, być wolontariuszami i szukają wsparcia. Nie można ich zostawiać samych. Mają odwagę … ale my powinniśmy mieć odpowiedzialność, aby wspierać ich energię i pragnienie świata bez przemocy.- podkreślił Artur Kozioł burmistrz Wieliczki

Spotkanie Noworoczne w Wieliczce połączone było z Koncertem Noworocznym z udziałem wybitnych muzyków: Katarzyny Oleś – Blacha (sopran koloraturowy), Tomasza Kuka (tenor) oraz Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Podczas spotkania odbyła się również zbiórka dla Stowarzyszenia Mali Bohaterowie, które pomaga dzieciom cierpiącym na choroby ultrarzadkie – Zespół Leigha. Jedna z osób cierpiących na tę chorobę jest mieszkanka gminy Wieliczka – Ola Kuc.

4Spotkanie Noworoczne w Wieliczce to także tradycyjnie czas podsumowań minionego roku, podziękowań za wspólną pracę oraz czas noworocznych życzeń dla mieszkańców Solnego Miasta.

To także tradycyjnie czas na wręczenie Nagrody Kulturalnej Burmistrza Wieliczki za rok 2017. W tym roku Nagrodę Kulturalną Burmistrza Wieliczki otrzymali: Józef Wilkoń oraz Zespół Pieśni i Tańca Sułkowianie.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *