Łukasz Ogonowski – rowerem przez świat!

O Łukaszu Ogonowskim i jego wyprawie rowerem przez trzy kontynenty – podróży związanej z projektem wdrażania kultury wegańskiej – piszą włoskie media na Sycylii Risoluto.it.

Podróż rozpoczęła się wiosną 2017 roku, podczas której Polak ma przemierzyć około 50 państw na trzech kontynentach: Europie, Azji i Ameryce Południowej.

13 stycznia 2018 polski rowerzysta zagościł w Sciacca na Sycylii, gdzie na zaproszenie stowarzyszenia kulturalnego „PosiViri” opowiedział o swojej przygodzie i o swoim stylu życia – o wyborze bycia weganem.

Łukasz Ogonowski – to nie tylko podróżnik ale także rowerzysta i weganin. Podróżuje od 9 roku życia. Jako nastolatek sporą część Europy zwiedził autostopem. Następnie, w roku 2006, jako środek transportu wybrał rower w podróży, i od tego czasu przejechał aż 42000 kilometrów przez 3 kontynenty.

Najdłuższa wyprawa, z Polski do RPA, trwała niemal 4 lata i liczyła 27000 kilometrów. Polski podróżnik posługuje się wieloma językami, których uczył się podczas wypraw przez różne kraje. Afrykę przemierzył sam, śpiąc w namiocie lub pod gołym niebem, czasem był gościem lokalnej ludności. W podróżach po świecie odwiedza obozy dla uchodźców, szkoły oraz domy dziecka i jako wolontariusz prowadzi tam warsztaty z kuglarstwa, gimnastyki, samoobrony, a także uczy języka angielskiego.

Więcej na stronach: www.photoblog.com/lucasvegan/ i  www.facebook.com/CyclingAcrossTheWorld/

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *