Ewelina Łukaszyk i Krajowe Eliminacje 2018 do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018

Ewelina Łukaszyk, która od wielu lat mieszka we Włoszech, zgłosiła się do Krajowych Eliminacji 2018 do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018.

 

Ewelina Łukaszyk. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Pochodzi z małej miejscowości Łosie w województwie małopolskim, lecz obecnie mieszka na stałe w San Marco di Castellabate we Włoszech. Absolwentka filologii angielskiej. Gra na gitarze i keyboardzie. Przygodę z muzyką zaczęła jako mała dziewczynka, już od dziecka regularnie uczestnicząc w festiwalach muzycznych. Już w wieku 15 lat nagrała pierwsze demo w profesjonalnym studio. Już w 2007 roku za aranżację muzyczną została laureatką przeglądu teatralnego. Wzięła udział w castingu do programu X Factor. Obecnie muzykę tworzy w ramach zespołu Anyway, którego członkiem jest również jej tata – Jan Łukaszyk.

Kompozytorem utworu „I’ll be fine” jest Antonio Apus Apicella występujący pod pseudonimem MR.APUS, natomiast autorką tekstu jest sama Ewelina.

 

 

Tekst odnosi się do osobistych przeżyć artystki. Opowiada o próbie przeciwstawienia się krzywdzącym ocenom innych dotyczących naszego życia i decyzji, które podejmujemy.

 

 

 

Na udział w Krajowych Eliminacjach 2018 zdecydowała się za namową przyjaciela – wspomnianego już Antonia Apicelli, który współpracował m.in. z Magdaleną Tul (przy nowym albumie, komponując utwór ZOE) czy Bianką Jackowską przy utworze „Callin’ Home” (z którym ubiegał się o udział w Krajowych Eliminacjach 2017).

Twórcą klipu jest Kuba Jarnot, który w swym dorobku ma m.in. animację do „Closer” Magdaleny Tul.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *