Bagaż podręczny: zasady przewozu w popularnych liniach lotniczych

Ostatnio dużo się pisze o zmianach w polityce bagażowej popularnych linii lotniczych, szczególnie tańszych przewoźników. Zobaczmy więc jakie są zasady przewozu bagażu podręcznego: dopuszczalne limity wagowe i ilościowe bagażu podręcznego (przewożonego na pokładzie samolotu):

Ryanair

Wymiary bagażu podręcznego większego – 55 cm x 40 cm x 20 cm, do 10 kg i mniejszego – 35 cm x 20 cm x 20 cm, przy czym większa walizeczka (trolley) będzie włożona do luku bagażowego. Podróżni z biletem w taryfie Priority mogą przewieźć w kabinie podwójny bagaż podręczny. Można też wykupić dodatkowy bagaż w taryfie Plus, Flexi Plus i Family Plus.

Easyjet

Nie ma ograniczeń wagowych, ale pasażer musi swobodnie unieść i ulokować bagaż w schowku nad siedzeniem, maksymalne wymiary: 56 x 45 x 25 cm. Dodatkowy bagaż w wymiarach 45 cm x 36 cm x 20 cm umieszczony pod siedzeniem dozwolony jest w taryfie Flexi, lub Extra Legroom, lub Up Front, oraz dla pasażerów podróżujących z dzieckiem do 2 lat.

Wizz

Dozwolony jest 1 bagaż o wymiarach 55 x 40 x 23 cm do 10 kg. A w taryfie Wizz Priority dodatkowy mały bagaż w rozmiarach 40 x 30 x 18 cm

Alitalia

1 bagaż podręczny do 8 kg o wymiarach 55 cm x 35 cm x 25 cm. Oprócz tego można mieć ze sobą torebkę lub torbę z laptopem.

LOT

1 bagaż podręczny o wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm do 8 kg. A w taryfie Business Class dozwolony jest przewóz 2 bagaży, do 9 kg każda, oraz w taryfie Premium Economy (loty międzykontynentalne) – 2 bagaże do 12 kg (1 sztuka max. 8 kg).
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *