Śluby i wesela cudzoziemców we Włoszech coraz modniejsze!

Z raportu „Destination Wedding in Italy” przygotowanego przez Centro Studi Turistici di Firenze, na podstawie danych uzyskanych od 1500 ekspertów z branży ślubnej, agencji wedding planner, firm cateringowych, i właścicieli lokali wynajmowanych na przyjęcia, wynika,  że biznes ślubny cudzoziemców we Włoszech wzrósł w stosunku do poprzedniego roku o 5%.

Młode pary z innych krajów coraz chętniej wybierają romantyczną Italię na dzień swojego ślubu i zapraszają coraz więcej gości na przyjęcia we Włoszech.

Najbardziej popularna wśród nowożeńców jest Toskania, następnie  Lombardia, Kampania i Wenecja Euganejska,  chociaż wzrasta stopniowo zainteresowanie południem Włoch: Apulią, Sycylią i Kampanią. Najwięcej par przyjeżdżających do Włoch pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii (łącznie 49%).

Większość ślubów odbywa się w miesiącach letnich: od czerwca do września, ale w miesiącach zimowych też nie brakuje ślubnych uroczystości, ze względu na niższe ceny.

Co ciekawe, pary małżeńskie coraz częściej zwracają się do wedding planner aby zorganizować we Włoszech także uroczystości rozwodowe! Aby zakończyć swoją małżeńską historię w niezapomniany sposób…
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *