Sportowy poniedziałek w Pjongczang: Polska nadal czeka na medal

Cała Polska liczyła po cichu, że któryś z naszych reprezentantów pokusi się o sprawienie niespodzianki i być może sięgnie po upragniony medal. Trzeciego dnia olimpijskich zmagań startowało 11 polskich sportowców, którzy reprezentowali nasz kraj w 5 dyscyplinach. Niestety, również dzisiaj skończyło się na płomiennych nadziejach – Polska po 3 dniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich wciąż pozostaje bez medalu.

.
Spośród 4 polskich biathlonistek, które startowały dziś w biegu pościgowym, najlepiej spisała się Weronika Nowakowska, zajmując 30 miejsce. Krystyna Guzik była 36, Monika Hojnisz 43, a Magdalena Gwizdoń 49. Najlepsza z naszych polskich biathlonistek skarżyła się, że przez panujące w Korei siarczyste mrozy nie może wykrzesać maksimum swoich możliwości.
.
W biegu pościgowym mężczyzn Polskę reprezentował tylko jeden biathlonista – Grzegorz Guzik, który ukończył wyścig na odległej, 56 pozycji. Niespodzianki nie sprawiły również polskie łyżwiarki szybkie, które startowały w finale na odcinku 1500 metrów. Natalia Czerwonka, Katarzyna Bachleda-Curuś i Luiza Złotkowska zajęły odpowiednio 9,13 i 17 miejsce. W saneczkarstwie (jedynki) po 2 ślizgach Ewa Kuls-Kucyk zajmuje 22 miejsce, a Natalia Wojtuściszyn jest 26. Medale w tej konkurencji zostaną rozdane jutro po 2 ostatnich ślizgach. Polki na pewno nie są jednak faworytkami. Dzisiaj w slalomie gigant miała startować nasza jedyna narciarka alpejska – Maryna Gąsienica-Daniel. Zawody zostały jednak przełożone ze względu na bardzo silny wiatr, a organizatorzy nie podali do tej pory konkretnej daty, kiedy mają się one odbyć.
.
Polska po trzecim dniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang pozostaje nadal bez medalu, dlatego tym bardziej powinniśmy kibicować Biało- Czerwonym i zagrzewać ich do walki. Miejmy nadzieję, że jutrzejszy dzień okaże się dla Polaków łaskawszy.
.
Korespondencja: Józefina PlesnerDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *