Rimini – słynny międzynarodowy kurort i jedno z najniebezpieczniejszych miast we Włoszech

Jak podaje lokalna prasa z Rimini, niecały tydzień temu aresztowano  31 letniego Polaka, który  pod wpływem alkoholu zaatakował przechodnia udającego się z psem na spacer. Po brutalnym  pobiciu mężczyzna przywłaszczył sobie także jego telefon komórkowy. Przechodnie natychmiast zareagowali dzwoniąc na policję i w krótkim czasie aresztowano napastnika.

Incydent potwierdza tylko fakt, że Rimini to jedno z najniebezpieczniejszych miast we Włoszech, nieustannie dochodzi tu do różnego typu incydentów, jak kradzieże, napady i gwałty. Od  1998 roku do dnia dzisiejszego miasto przoduje we Włoszech pod względem przestępczości (na drugim miejscu, zaraz po Mediolanie, na tym niechlubnym podium).

Andrea Gnassi, burmistrz miasta Rimini, przyznał, że z powodu tak dużego napływu turystów z całego świata (ponad 30% to cudzoziemcy) miasto jest wciąż narażone na różnego rodzaju agresje i przemoc. Statystyki są niepokojące, zwłaszcza w sezonie letnim: 16 milionów turystów rocznie zadeklarowanych przez włoski urząd statystyczny ISTAT i ok. 30 milionów turystów, którzy nie deklarują swojej obecności.

Władze miasta nieustannie walczą o zwiększenie  bezpieczeństwa terytorium. Od 30 lat gmina Rimini dopomina się o środki i  pomoc od władz państwowych, a także o wzmocnienie tutejszych sztabów policji (zwiększenie liczby funkcjonariuszy i sprzętu).

Korespondencja z Emilii Romanii: Aneta Malinowska, autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

Poniżej burmistrz Rimini, Andrea Gnassi, który prezentuje świetne prognozy na sezon turystyczny 2018

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *