Szkoła Polska ANDERS inauguruje trzecią siedzibę w Ankonie

W karnawałowej atmosferze, wśród masek, faworków i dziecięcego śmiechu nastąpiło otwarcie trzeciej już placówki Szkoły Języka i Kultury Polskiej ANDERS.
W ubiegłą niedzielę, 11 lutego 2017 roku, w Ankonie o godzinie 17.00 odbyła się inauguracja nowego lokalu „Spazio Emma” usytuowanego tuż przy Piazza Stamira w samym centrum miasta.
Na Open Day auli w stolicy regionu Marche przybyli nowi, zaciekawieni i bardzo chętni uczniowie wraz z rodzicami. Gościem honorowym była pani Konsul Ewa Mamaj z Rzymu w towarzystwie pani Konsul Honorowej z Ankony Cristiny Gorajskej, jak i przewodniczącej Nowego Stowarzyszenia Włosko-Polskiego w Marche – Marii Teresy Bulhak-Jelski.
Uścisnęły one dłonie i wyraziły słowa uznania dla trzech nowych nauczycielek Maji Mielcarskiej, Marty Mikulskiej i Katarzyny Stroińskiej życząc powodzenia i sukcesów w propagowaniu języka i kultury polskiej wśród nowych uczniów. Ogromną niespodzianką był list jaki otrzymała Szkoła Anders od First Lady RP Agaty Kornhauser-Duda, w którym to dziękuje dyrekcji, nauczycielom i rodzicom, że dbają o dobre imię Polski poprzez działalność oświatową.
Kolejnym punktem programu tego wieczoru było przedstawienie idei szkoły międzyregionalnej przez jej założycielki: Annę Czerwińską i Annę Traczewską, które to od 2015 roku promują szkolnictwo polonijne w centralnych Włoszech. Przedstawione zostały zasady funkcjonowania placówki, program zajęć i cele jakie zamierza osiągnąć.
Oprócz zabawy dzieci wzięły udział w próbnych zajęciach rekreacyjnych w języku polskim, przygotowanych przez ciało pedagogiczne specjalnie na tą okazję.
Nawiązane zostały nowe kontakty nie tylko wśród uczniów, ale i rodziców polsko-włoskich i nauczycieli. Wielką satysfakcją dla nowej kadry było usłyszeć głosy protestujących dzieci, które nie chciały wracać do domu.
Wiele informacji można znaleźć na stronie FB – Anders Szkola Polska w Marche – Ankona.
Korespondencja z Marche Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 69 = 74