ANDERS LAB: NOWY KURS JĘZYKA POLSKIEGO DLA DOROSŁYCH W ANKONIE

„Język polski dla Włochów nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać” – tak optymistycznym zdaniem przywitała swoich słuchaczy nauczycielka innowacyjnego kursu języka polskiego dla obcokrajowców, zorganizowanego przez „ANDERS LAB” w stolicy Marche.
 
W Ankonie, w niedzielę, 18 lutego odbył się Open Day. Przyciągnął on uwagę pierwszych osób zainteresowanych lekcjami, które odbędą się w „Spazio Emma” na ulicy San Martino 21 / C, w pobliżu centralnego Placu Stamira.

 
Kursy zaplanowane w weekendy od marca do czerwca będą prowadzone przez nauczycielkę Dominikę Bartosik, absolwentkę filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, piszącą doktorat na Uniwersytecie w Bolonii i doświadczoną już w nauczaniu języka polskiego dla obcokrajowców.
 

Podczas pierwszego spotkania, przyszli studenci, mogli wziąć udział w lekcji próbnej. Poznali metodę i program kursów oparty o podręcznik „Po polsku​,​ po Polsce”. Zapoznali się z innowacyjną platformą nauczania on-line opracowaną przez krakowski uniwersytet.

 

Nauczycielka​ sprawdziła podstawowe umiejętności językowe przybyłych, zauważyła ich ogromną motywację do nauki. Biorąc pod uwagę poziom nowych uczniów, chcących pogłębić  nabytą już wiedzę o języku polskim i kulturze, nie będzie to zwykły kurs dla początkujących, ale zostanie uruchomiony cykl lekcji mających na celu wzmocnienie, utrwalenie i poszerzenie wiedzy uczestników, pozwalający nawet na podtrzymanie rozmowy. 

 

 

Wśród przybyłych znaleźli się także niektórzy z rodziców obecnych w zeszłym tygodniu na Open Day  Szkoły Języka i Kultury Polskiej ANDERS (czytaj tutaj), który zainaugurował lekcje dla dzieci w stolicy Marche. Jest to oczywiście wielka satysfakcja dla

​ ​
Nowego Stowarzyszenia Polsko-Włoskiego w Marche oraz dla Konsulatu Honorowego RP w Ankonie, które to wsparły utworzenie pierwszych sal lekcyjnych Andersa w Maceracie i Perugii, aby teraz móc zaoferować kurs języka polskiego również dla włosko-polskiej społeczności Ankony.

 
Pierwsza lekcja ANDERS LAB odbędzie się w niedzielę 4 marca. Zostały otwarte zapisy. W celu uzyskania informacji można wejść na stronę internetową www.anderslab.it, a pytania należy kierować na adres e-mail: ancona.anderslab@gmail.com
Korespondencja z Marche Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *