Polskie walentynki w Como – kolacja zapoznawcza

Tegoroczne Walentynki były okazją do zorganizowania kolacji zapoznawczej dla członków nowo powstałej grupy na FB – Polacy w Como. Spotkanie zorganizowała Kornelia Piełka (którą znamy już z naszego wywiadu) we współpracy z Anną Hofman, współwłaścicielką restauracji-pizzerii In Borgovico w Como.

Grupa liczy obecnie stu członków, i już w pierwszy zapoznawczy wieczór zebrało się nas 14 osób. W ciepłej atmosferze wesołych pogaduszek i opowieści, kosztując przysmaków kuchni włoskiej i polskiej, wszyscy poczuli się prawie jak w rodzinie.

fot. Kornelia Piełka

Poznajcie nas:

.

.

Niespodzianka Ani Hofman, która przygotowała dla nas półmiski z polskimi wędlinami, wywołała prawdziwy zachwyt i  zaostrzyła apetyty.

 

 

Wśród gości byli obecni również Włosi, jednak język polski zdecydowanie dominował w rozmowach. Co więcej, był z nami także Stefano,  który uczy się polskiego od roku i zaskoczył wszystkich swoją płynną rozmową w naszym języku…

fot. Kornelia Piełka

.

Poznajcie jeszcze kilka innych osób z naszej wesołej grupy, bo za dwa miesiące zapowiadane jest kolejne spotkanie, i już wiemy, że będzie nas dużo więcej…

.

.

Dziękujemy pięknie organizatorce Polskich walentynek, Kornelii Piełce, oraz Ani Hofman za wyśmienitą gościnę w swojej restauracji w Como. Do zobaczenia już wkrótce!

Spotkanie relacjonowała Agnieszka B. Gorzkowska, redaktor portalu Polacy we Włoszech i wiceprezes stowarzyszenia Pro Polonia. 

fot. Kornelia Piełka
3 thoughts on “Polskie walentynki w Como – kolacja zapoznawcza

 1. Beata

  Drodzy Panstwo,
  szukam pianisty, ktory zechcialbyby zagrac utwory Chopina podczas obiadu, na weselu mojej corki, dnia 28 kwietnia. Wesele odbedzie sie w willi w Corugate (to jest niedaleko Como czy tez Mediolanu).
  Prosze o kontakt

  Reply
 2. Grażyna Wójcik

  Super! bardzo się cieszę, że Polacy we Włoszech się jednoczą! To wspaniale, że jesteśmy razem! Powodzenia i życzę następnych udanych spotkań w cudownej atmosferze restauracji Borgowico

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

33 + = 38