Bezstresowa podróż z małym dzieckiem – jak się przygotować?

Podróżowanie z dzieckiem niejednokrotnie przypomina wielką wyprawę na Mount Everest. Zamiast jednej, poręcznej torebki zabieramy największą, a postoje planujemy nie tylko po to, żeby zatankować samochód. Na szczęście właściwie dopasowane akcesoria dla dzieci pozwolą uczynić nawet najdłuższą wyprawę w miłe dla wszystkich przeżycie, które bynajmniej nie będzie kojarzyło się ze stresem i nerwami.

 

 

Butelki, które musisz spakować

Kompletując torbę podróżną malucha wszystko wydaje się konieczne, począwszy od mleka, poprzez butelki, pieluszki, nocnik czy zabawki. Te wszystkie rzeczy zajmują wiele miejsca, a niektóre z nich — z racji swojej niedoskonałości — mogą okazać się kompletną porażką. Przykładem może być mleko dla niemowlaka, które należy zapakować do szczelnego pojemnika, a osobno zabrać uprzednio podgrzaną wodę.

Jeśli jednak kupimy butelkę zintegrowaną z pojemnikiem na mieszankę wszystkie konieczne rzeczy są uporządkowane i właściwie przygotowane. Co więcej, butelki podróżne dla niemowląt z pojemnikiem na mleko mają odpowiedni kształt dopasowany do karmienia malucha w samochodowym foteliku.

Przy dłuższych podróżach sprawdzają się doskonale termobutelki, które utrzymują stałą temperaturę wody czy uprzednio przygotowanego mleka. To rozwiązanie jest także doskonałe w przypadku, w którym maluch karmiony jest mlekiem matki. Z oczywistych względów to nie powinno być nadmiernie podgrzewane, co w warunkach podróży jest trudne.

Inne akcesoria dla dzieci przydatne w podróży

Kwestia karmienia jest jedną z najważniejszych, ale w podróży praktycznie wszystko ma znaczenie. Nadmierne nasłonecznienie miejsca podróżowania malca może przemienić nawet krótkodystansowe przeprawy samochodem w koszmar. Świecące w oczy dziecka słońce nie pozwala na spokojną podróż, a tym bardziej niezmąconą niczym drzemkę. Dlatego wyliczając akcesoria dla dziecka, które należy zabrać ze sobą nie można zapomnieć o osłonkach i roletach przeciwsłonecznych do samochodu.

Starsze maluchy, które pożegnały się z pieluszką, albo są w trakcie odpieluszkowania nie powinny rozstawać się ze swoją toaletą. Rodzice tych pociech powinni zadbać, by w ich bagażu nie zabrakło miejsca na turystyczny nocnik z jednorazowym wkładem lub nakładkę na toaletę.

Dziecko zadowolone z podróży to takie, które ma możliwość zabawy. Starsze ucieszą się ze specjalnych stolików samochodowych, czy też uchwytów na tablet.

 

 

Autor:
babyandtravel.pl to sklep internetowy z akcesoriami, które mają za zadanie ułatwić rodzicom podróżowanie z dzieckiem.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *