„Geniusz Marconi” – wystawa w Bolonii

W Bolonii zainaugurowano wystawę „Il genio Marconi” (Genusz Marconi).

Ekspozycja jest poświęcona Guglielmo Marconi (ur.w Bolonii 1874- 1937) wybitnemu fizykowi i konstruktorowi oraz pionierowi radia i przemysłu elektronicznego. Marconi otrzymał także nagrodę Nobla z dziedziny fizyki za swój wkład w rozwój telegrafii bezprzewodowej.

 

Wystawa jest sponsorowana przez prefekturę w Bolonii przy współpracy z  Fundacją Guglielmo Marconi i Filatelistów Muzeum Pelagalli Guglielmo Marconi w podziękowaniu Marconi za odkrycie fal radiowych, które pozwoliły na ewolucję komunikacji.  Na wystawie zobaczymy właśnie tę ewolucję aż po czasy powstania komputera.

Znajdziemy także kącik poświęcony  filatelistyce i kolekcjom, na których widnieje Marconi (znaczki, monety, akcje jego firmy).

Muzeum Marconi znajduje się w Pontecchio Marconi w villa Grifoni (gdzie za życia Marconi umieścił system telegrafii bezprzewodowej), gdzie obecnie działa także Fundacja Marconi oraz przeprowadzane są badania naukowe przez specjalistów, absolwentów Uniwersytetu z Bolonii. Dyrektorem i założycielem muzeum jest Giovanni Pelagalli, który jest obecny na wystawie i który wprowadzi nas w całą historię od fal radiowych po komputer.

Wystawa będzie czynna do 28 lutego. Wstęp wolny,  godziny otwarcia- od pon. do piątku: 9.30-12.30, 15.30-18.30, sobota i niedziela: 10.30-12.30.-15.30-19.30

Via IV novembre 26 – Palazzo della Perfettura – Bolonia

Korespondencja z Bolonii: Aneta Malinowska, autorka stron Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.