Rzym: agresywny Polak hamuje ruch publiczny na środku ronda stwarzając zagrożenie drogowe

26 lutego o północy 48-letni Polak zachowujący się agresywnie rozpętał panikę wśród kierowców na skrzyżowaniu dróg pomiędzy Via Tiberina a Bretellą (Salaria Sud), Castelnuovo di Porto (Rzym).

Przejezdni natychmiast zasygnalizowali niebezpieczną sytuację, którą wywołał mężczyzna stojący na samym środku drogi i blokujący tranzyt pojazdów. Polak dosłownie rzucał się na przednie szyby samochodowe, wywołując strach i panikę u kierowców. Wielu z nich zostawiło  swoje pojazdy na skraju ronda i oddalało się od jezdni.

Karabinierzy interweniowali niemal natychmiast, chociaż w ich obecności mężczyzna nadal zachowywał się agresywnie, najpierw obrażając ich, a następnie atakując pięściami i  kopnięciami, wreszcie uszkodził okno w radiowozie.

Gdy zatrzymany  Polak uspokoił się i i zdał sobie sprawę,  że będzie aresztowany,  próbował przekupić karabinierów oferując im około 2000 euro w zamian za puszczenie go wolno. Został aresztowany za spowodowanie obrażeń, szkód i  opór wobec funkcjonariuszy, oraz nakłanianie do korupcji.

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron:  Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *