Trendy w aranżacji wnętrz – co będzie modne w 2018 roku?

Moda nie dotyczy li i jedynie naszego stroju. Moda obecna jest w naszym życiu na wielu płaszczyznach. Warto jest zatem przyjrzeć się jej np. od strony aranżacji wnętrz. Tu także funkcjonują pewne bardzo konkretne trendy, czy rzeczy, które w danym czasie są modne. Jeśli zależy nam na tym, aby urządzić nasze mieszkanie właśnie z zachowaniem tych trendów, lektura poniższego artykułu, będzie w tym aspekcie z pewnością bardzo pomocna.

 

 

Minimalizm – top or not?

Coraz więcej widzimy zdjęć mieszkań urządzonych w minimalistycznym stylu. Mowa oczywiście o wnętrzach które inspirowane są stylem skandynawskim. Zakłada on możliwie jak najmniejszą ilość „rzeczy” w mieszkaniu i w większości przypadków spójny jest on z filozofią hygge. Oczywiście wnętrza, które są w takim stylu urządzane, cieszą się ogromną popularnością, jednakże czy rzeczywiście są one na topie? Można przyjąć, że tak, natomiast nie do końca chodzi o minimalizm sensu stricto. Owszem, funkcjonalność, estetyka wykonywania mebli czy jasne, pastelowe kolory ścian czy mebli, mają bardzo duże grono swoich zwolenników. Jednakże mieszkanie musi mieć też „duszę”. Dlatego kluczem do sukcesu są tutaj oczywiście dodatki, które ocieplą wnętrze i sprawią, że będzie ono przytulne, a nam będzie się w nim przyjemnie spędzało czas.

 

 

Dodatki do mieszkania – wybieraj mądrze

To, na co koniecznie należy zwrócić uwagę, jeśli mowa o wyborze najlepszych dodatków do mieszkania, to spójność z pierwotnym założeniem dotyczącym jego aranżacji. To też trochę tak, jak dopasowanie torebki czy butów do konkretnej stylizacji – muszą pasować. Wnętrza urządzane w stylu skandynawskim, świetnie komponują się dodatkami wykonanymi np. z drewna, ale co ciekawe – także i z metalu. To dość ciekawe, bo materiały te są od siebie skrajnie różne, a jesteśmy z ich pomocą stworzyć wnętrze miłe i przytulne. O ile w przypadku drewna, jest to już bardzo stara zasada, o tyle wykorzystanie dodatków wykonanych z drewna, może nas nieco zdziwić. Na stronach sklepów internetowych, możemy jednak znaleźć cieszące się dużą popularnością świeczniki, ramki czy ostatnio niezwykle popularne – lightboxy. Każdy z powyższych komponentów, doskonale będzie pasował do wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim. No dobrze, a co z tkaninami? Styl minimalistyczny także je uwzględnia.

 

 

Koce, pledy i…Pufy!

Każdy dekorator wnętrz, powie Wam, że tkaniny – czy to zasłony, firanki koce czy pledy, stanowią nieodłączny element aranżacji każdego wnętrza. Należy jednak wiedzieć po pierwsze to, jakiego rodzaju tkanina będzie dla naszych potrzeb najlepsza, zaś po drugie – w jaki sposób ma być ona wykorzystana. Jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie, które zdecydowaliśmy się urządzić w stylu minimalistycznym, miało odpowiednią kompozycję, wybierajmy w miarę możliwości, tkaniny naturalne takie jak: wełna (także wełna czesankowa), bawełna czy len. Możemy jednak nieco nagiąć te zasady, i wybrać tkaniny, które będą sztuczne, natomiast wizualnie zupełnie nie będziemy w stanie tego zauważyć. Taki rodzaj tkanin wykorzystywany jest m.in. przy produkcji puf lub worków sako. Zgodnie z filozofią hygge, w każdym mieszkaniu musi zostać wyznaczona strefa komfortu i relaksu. Worki do siedzenia typu sako, jak również pufy, świetnie się w tym przypadku sprawdzają. Sa niesamowicie wygodne, w żaden sposób nie wpływają negatywnie na nasz kręgosłup, a co najważniejsze – niewiarygodnie proste w utrzymaniu ich w czystości. Wynika to właśnie z faktu, jakiego rodzaju tkaninę wykorzystano do ich produkcji. Mimo, że jest ona sztuczna, zupełnie nie odczuwamy tego wizualnie, jak również poprzez dotyk. Pufy i fotele sako, są w większości przypadków wodoodporne, dlatego kiedy rozlejemy sok, lub inny napój na taką pufę, wystarczy jedynie zetrzeć zabrudzenie suchą szmatką i po kłopocie. W przypadku, kiedy chcemy odświeżyć pokrowiec zewnętrzny takiej pufy czy fotela, wystarczy go zdjąć i wyprać w pralce wedle zaleceń umieszczonych na metce. Nic bardziej prostszego!

 

 

Hygge to nie tylko wygląd, ale też prostota

Pufy i fotele sako, wpisują się w elementy charakterystyczne dla wystroju wnętrz w stylu skandynawskim jeszcze z jednego powodu. Założenie takiego wnętrza nie tylko dotyka tego, jak ma ono wyglądać,ale też tego, jakie będzie ono w utrzymaniu i nie chodzi tu o koszta. Minimalizm to bowiem nie tylko swoista estetyka. Zakłada on jak najmniejsze problemy związane z utrzymaniem czystości, w myśl zasady, ze mieszkanie ma służyć do mieszkania a nie do sprzątania. Łatwość w utrzymaniu w czystości puf i foteli sako jest zatem w stu procentach spójna z założeniami stylu minimalistycznego.

 

 

Autor artykułu

Artykuł został przygotowany przez projektantów sklepu internetowego Italpouf mającego w swojej ofercie pufy oraz worki sako
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 4 =