Pierwszy we Włoszech i największy w Europie Starbucks powstanie w Mediolanie: wyzwanie dla tradycyjnego espresso!

Jesienią 2018 pojawi się pierwsza kawiarnia Starbucks we Włoszech. Starbucks Corporation to największa sieć kawiarni na świecie, jednak do Italii zawita dopiero teraz… Dlaczego?

No cóż, trudno przekonać Włochów do amerykańskiego rodzaju kawy. Turyści również szukają we Włoszech raczej tradycyjnego espresso i cappuccino…

To było prawdziwe wyzwanie dla właściciela sieci Sturbucks, który postawił sobie za punkt honoru zdobycie rynku włoskiego. Howard Schultz zapowiedział otwarcie nie tyle kawiarni ile fabryki kawy, największego sklepu kawy w całej Europie, gdzie będzie można napić się zarówno tradycyjnego włoskiego espresso, jak i wielu innych typów kawy.

 

.

.

W samym centrum Mediolanu, na Piazza Cordusio, w zabytkowej kamienicy Poczty (2400 metrów kwadratowych), zainauguruje pierwszy Starbucks, następne lokale powstaną w Bergamo i Brescii, a gdy eksperyment w Lombardii się powiedzie, zapowiadanie są kolejne otwarcia w całych Włoszech.

Jak reagują Włosi? Większość podchodzi do tego pomysłu sceptycznie, czasami nawet bardzo negatywnie, chociaż Amerykanie przekonują, że nie mają zamiaru uczyć Włochów parzenia kawy, jedynie rozwinąć te umiejętności. Czy rzeczywiście łatwo będzie „nagiąć” Włochów do amerykańskiej kultury?

.

.

Korespondencja z Lombardii, Agnieszka B. Gorzkowska, autorka WloskiCafe
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *