Co kupić dziecku na pierwsze urodziny? Pomysły na prezent dla roczniaka

Pierwsze urodziny dziecka to wielkie i ważne święto. Jeszcze niedawno nieporadny, leżący i fikający nóżkami niemowlak, staje się już całkiem zaradnym, kontaktowym i przede wszystkim bardzo mobilnym małym człowieczkiem. Część dzieci w tym wieku już stawia swoje pierwsze kroki, inne dynamicznie raczkują, eksplorując otaczającą ich przestrzeń. Roczne dzieci z wielkim entuzjazmem poznają świat, podoba im się wszystko, co wydaje dźwięki, świeci i porusza. Wszystkiego muszą dotknąć, wszystko chcą zobaczyć, wszędzie próbują dosięgnąć, dlatego rodzice muszą mieć oczy dookoła głowy. Kupując prezent na pierwsze urodziny, dobrze jest wybrać coś, co będzie pobudzało zmysły malucha, będzie bawiło i edukowało jednocześnie a do tego zajmie jego uwagę na dłuższy czas, dając rodzicom chwilę wytchnienia.

 

 

Bezpieczne zabawki dla dzieci

 

Zabawki dla dzieci, które właśnie kończą pierwszy rok życia, powinny być przede wszystkim bezpieczne. Nie mogą zawierać małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć, ponadto najlepiej, aby były one wykonane z bezpiecznych, atestowanych materiałów. Dziecko w tym wieku lubi wkładać wszystko do buzi, testować kształt, smak, teksturę, dlatego zabawki, którymi się bawi, muszą być do tego przystosowane. Dużą popularnością, cieszą się ostatnio zabawki drewniane. Dziecko może je spokojnie gryźć, rzucać, dotykać. Ponadto są one bardzo estetyczne, wytrzymałe i pozostają z dzieckiem na długo. Drewniane samochodziki, które na początku służą głównie jako gryzak, później wracają do swojej pierwotnej funkcjonalności, drewniane klocki, idealne do gryzienia, później do stukania, służą tak długo, aż dziecko przejdzie z etapu burzenia do etapu budowania. Jest to bardzo praktyczny, bezpieczny i funkcjonalny prezent już dla rocznego malucha.

 

Interaktywne zabawki edukacyjne

 

Maluchy bardzo lubią rzeczy, które wydają dźwięki, uczy ich to związku przyczynowo skutkowego – dziecko naciska, zabawka śpiewa, gra, dzwoni. Ponadto na rynku jest dostępne wiele zabawek interaktywnych, które posiadają funkcje, dopasowane do wieku dziecka, dzięki czemu jedna zabawka może służyć zarówno rocznemu, jak i 3-letniemu dziecku. Statki ze zwierzątkami, które po naciśnięciu wydają dźwięki, śpiewają piosenki, dwujęzyczne samochody, mówiące i wydające dźwięki, stoliki interaktywne, posiadające elementy wspomagające rozwój motoryczny, jak również działające na zmysły. Tego rodzaju zabawki, które dla rodziców bywają uciążliwe, pod względem mnogości dźwięków i wielkości gabarytów, dla dzieci są bardzo pomocne i atrakcyjne.

 

Zabawki wspomagające rozwój ruchowy

 

Roczne dziecko, które albo niedługo zacznie chodzić, albo już stawia pierwsze kroki, chwyta się wszystkiego, co ma pod ręką, próbuje wstawać i poruszać się do przodu. Z pomocą przychodzą producenci zabawek, którzy oferują różnego rodzaju pchaje, wspomagające naukę chodzenia. W ofercie sklepów z zabawkami można znaleźć pchacze drewniane, w postacie na przykład wózka na klocki, lub pchacze plastikowe, z interaktywnym panelem dźwiękowym. Dziecko, kiedy ma ochotę na ćwiczenie chodzenia, może próbować poruszać się z pomocą rączki od pchacza/chodzika, a kiedy się zmęczy, od razu ma pod ręką panel z zabawkami. Jest to bardzo funkcjonalna zabawka, wspomagająca rozwój dziecka na kilku polach równocześnie.

 

Więcej porad znajdziesz na soleibabe.pl
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *