Turystyczne kierunki 2018 roku

Już na początku roku, biura podróży mają przygotowane pełne oferty swoich propozycji. Wśród nich szczególne miejsce zajmują wycieczki autokarowe, są one najtańsze i dają ogromne możliwości zwiedzania. Najpopularniejsze wycieczki autokarowe w 2018 to niezmiennie Grecja, ciepła Hiszpania, na nowo odkrywana Bułgaria, najpiękniejszy kraj Europy – Czarnogóra. Wciąż popularne są Chorwacja, Włochy i oczywiście Francja z parkiem Disneya dla dzieci.

 

Warto jest zwrócić uwagę na Czarnogórę. Jest to niewielki kraj i wciąż odkrywany na nowo. Panuje tam kameralna atmosfera a hotele i kurorty są zadbane i wyglądem przypominają bajkowe miejsca. Nowością tegoroczną jest wyspa św. Stefan, gdzie znajdują się luksusowe hotele i gdzie można wspaniale wypocząć.

 

 

Do Czarnogóry rok rocznie zmierza coraz większa rzesza turystów, połączenia lotnicze nie są najlepsze, dlatego podróżuje się tam samochodem lub autobusem. Przykładowy czas jazdy autobusem trwa od 25 godzin do 32, w zależności z jakiego miasta Polski wyjeżdżamy. Czarnogóra oferuje wiele atrakcji, piękne i zadbane plaże, ciekawe zabytki i atrakcyjne i jedyne w swoim rodzaju krajobrazy. Spotka nas tam spokój i przyjemny wypoczynek w luksusie, za niewielkie pieniądze.

 

Nowo odkrywana Bułgaria, to też kierunek niejednej wycieczki autokarowej, proponowanej przez biura turystyczne w 2018 roku. Kiedyś kierunek najczęściej odwiedzany przez naszych rodaków, dzisiaj kraj, który z powrotem staje się popularnym miejscem wypoczynku. Bułgaria jest jednym z najtańszych kierunków wakacyjnych a przy tym miejscem gdzie można bardzo dobrze wypocząć, w dobrych warunkach. Kraj ten posiada około 400 km linii brzegowej z czego 1/3 to czyste, piaszczyste plaże. Ciekawe bizantyjskie zabytki, wspaniały folklor i bardzo smaczna kuchnia to między innymi atrakcje Bułgarii.

 

Popularnością w bieżącym roku, na pewno będą cieszyć się wyjazdy autokarowe do Chorwacji. Miejsce gdzie spotykają się góry z morzem ma wiele atrakcyjnych stancji i kurortów wypoczynkowych. Wciąż popularny jest tam wypoczynek w formie plażowania i tak zwanego leniuchowania oraz możliwość uprawiania różnego rodzaju aktywnego wypoczynku.

 

W 2018 roku nadal będą popularne wypady autobusowe do świętych sanktuariów, takich jak Lourdes czy Fatima, ludzie wciąż chętnie chcą odwiedzać święte miejsca. Powinniśmy także pamiętać o pielgrzymkach do polskich miejsc świętych, takich na przykład jak Kraków, Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Licheń, Niepokalanów czy Przasnysz. Pielgrzymki autokarowe wciąż mają powodzenie i w roku 2018 też znajdą swoich amatorów.

 

Autobus jest wciąż jednym z najtańszych środków podróży i pozwala, po drodze do celu, odwiedzić cały szereg napotykanych i ciekawych miejsc. Dzisiejsze autokary to nowoczesne i bardzo komfortowe pojazdy, kierowcy są doświadczeni i dbając o komfort swoich pasażerów często się zatrzymują na przydrożnych postojach. Wycieczka autokarowa może być podróżą do celu, do miejsca gdzie będziemy wypoczywać lub może być wyjazdem objazdowym. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań klienta. Na szczęście biura podróży działają w trosce o swojego klienta i starają się go zadowolić swoimi ofertami.

 

 

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.euDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *