Podwinięte nogawki spodni – kiedy i jak?

Czy podwinięte nogawki pasują do każdego rodzaju obuwia? W jaki sposób to robić, by wyglądać modnie i stylowo? Poniżej znajdziesz kilka informacji na ten temat i poznasz wskazówki, jak podwijać nogawki spodni.

 

Wiosna to idealny moment na noszenie nieco krótszych spodni. Odsłonięte kostki to obecnie bardzo popularny sposób noszenia spodni. Istotnym elementem garderoby są również buty, które dopasowujemy do zawiniętych nogawek spodni. Warto wiedzieć, które fasony sprawdzą się najlepiej. Powinniśmy również zwrócić uwagę na to czy zawsze podwinięte nogawki będą wyglądały dobrze. Wiele zależy od rodzaju spodni, a także od sylwetki danej osoby. Aby wyglądać modnie i stylowo warto wziąć to pod uwagę.

Moda na podwijanie nogawek stał się nowym trendem i obecnie można spotkać podwinięte nogawki zarówno przy butach sportowych, trampkach, jak i szpilkach czy innym eleganckim obuwiu. Taki sposób noszenia spodni nadaje całej stylizacji nieco charakteru. Warto jednak wiedzieć, że podwinięte nogawki optycznie skracają nogi, dlatego nie do każdej sylwetki ten trik będzie właściwy. Nie zmienia to jednak faktu, że również niższe kobiety dobrze wyglądają w spodniach z podwiniętą nogawką.

 

Jak podwijać spodnie

Podwinięte nogawki dobrze wyglądają zarówno w wąskich spodniach, jak i szerokich. Sposób podwinięcia zależy w dużej mierze od rodzaju obuwia oraz od kobiecej sylwetki. Taki trik można zastosować zarówno przy butach sportowych lub eleganckich szpilkach – w obu przypadkach można stworzyć ciekawą i oryginalną stylizację.

W ostatnim czasie najmodniejsze okazują się jeansy, które posiadają prostą nogawkę i są nieco luźniejsze. Można podwinąć je niedbale na jeden raz lub w inny sposób – wszystko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać. W połączeniu z takimi spodniami dobrze sprawdzają się sneakersy, trampki czy botki. Należy jednak uważać, ponieważ szerokie, podwinięte nogawki nie będą pasować do każdej sylwetki. Skracają optycznie nogi, dlatego lepiej wyglądają w nich nieco wyższe kobiety.

Jeśli chcesz by nogawka stała się węższa możesz spróbować triku, który ci w tym pomoże. Należy złapać końcówkę spodni, ścisnąć ją palcami, a następnie zgarnąć ją do środka i wzdłuż nogi. Najlepiej zwinąć ją na dwa razy, by odpowiednio się trzymała. W ten sposób noga będzie wyglądała nieco zgrabniej.

Niskie kobiety również mogą stosować podwinięte nogawki, jednak warto pamiętać, że w tym przypadku najlepiej sprawdzą się podwinięcia jak najbardziej dopasowane do nogi. Rurki czy wąskie jeansy będą w tym przypadku najlepszym wyborem. Aby sylwetka nie prezentowała się zbyt topornie kostka powinna być szczupła.

O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednie zwinięcie danej nogawki. Wszystko zależy od długości spodni. Najlepiej jednak wyglądać będą podwinięcia na dwa razy. Zwinięte na więcej razy mogą źle się układać czy powodować zmarszczenie.

Im większe podwinięcie tym bardziej skracamy optyczny wygląd nogi. Dlatego jeśli zależy nam na subtelnym podkreśleniu stylizacji nie powinniśmy tworzyć zbyt szerokich rulonów z nogawek spodni.

 

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany we współpracy z centrumobuwnicze.pl – stronie z ofertami obuwia.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *