Wielofunkcyjny bilet z abonamentem w regionie Emilia Romania

Unica Emilia Romagna” to nowa multiserwisowa karta zbliżeniowa, która zastąpi bilety miesięczne w pociągach Trenitalia (Gruppo FS Italiane) i autobusach miejskich.

Celem karty jest zapewnienie osobom korzystającym z transportu publicznego pojedynczego biletu dostosowanego do ich potrzeb w zakresie podróży, niezależnie od rodzaju przewoźników i operatorów. Korzyści:  łatwość użycia oraz większe bezpieczeństwo (z możliwością zablokowania karty w przypadku kradzieży lub jej utraty, możliwe także  uzyskanie duplikatu karty). Kartę można będzie załadować także z telefonu.

Karta Unica Emilia Romagna ukazała się 16 kwietnia w 13 kasach Trenitalia (Bolonia, Modena, Reggio Emilia, Parma, Piacenza, Carpi, Ferrara, Imola, Faenza, Forli-Cesena, Ravenna i Rimini).

Jakie opcje posiada karta?

Abonamenty tygodniowe, miesięczne, roczne i studenckie zarówno  kolejowe (Trenitalia) i autobusowe miejskie  (zastąpią bilety ,,Mi muovo”) na podróże na terenie regionu Emilia Romania  ważne będą także na lokalnych i regionalnych trasach kolejowych.

Ponadto będzie można również naładować kartę na pojedyncze przejazdy.

Karty stopniowo wyeliminują papierowe bilety, dzięki czemu rozwiązanie sprzyja ochronie środowiska

Jak złożyć wniosek i jak naładować kartę

Formularz wniosku – dostępny jest w kasach  biletowych  lub możliwy do pobrania na stronie internetowej trenitalia.com – dołączyć fotografię wraz z ważnym dokumentem tożsamości.

Doładowanie można zrealizować we wszystkich 23 kasach biletowych Trenitalia w regionie, w 220 ośrodkach samoobsługowych Trenitalia, online na stronie trenitalia.com oraz w kasach firm transportu drogowego.

Korespondencja z Emilii Romagni: Aneta Malinowska, autorka stron Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *