Bezpieczne zabawki dla zwierząt to podstawa

Sklep zoologiczny to idealne miejsce, jeśli chodzi o zakup dobrej jakości i bezpiecznych zabawek dla zwierząt. Trzeba bowiem pamiętać tym, że pomimo bogactwa asortymentu, nie wszystkie zabawki i akcesoria przeznaczone dla czworonogów są bezpieczne. Na co zatem zwrócić uwagę podczas kupowania zabawki dla swojego pupila i których akcesoriów najlepiej się wystrzegać?

Czas na bezpieczną zabawę

 

Zabawa ze swoim czworonogiem to świetna forma spędzenia wolnego czasu w doborowym towarzystwie. Chociaż wystarczymy naszemu pupilowi my sami, to jednak warto rozkręcić jeszcze bardziej zabawę, sięgając po różnego typu gadżety. Nie brakuje ich zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Obecnie opiekunowie zwierząt mogą liczyć na ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o zakup zabawek dla swoich pupili. Chociaż jedne są piękniejsze od drugich, to jednak nie wszystkie z nich są godne polecenia. Niektóre z nich mogą wręcz okazać się niebezpieczne dla zwierząt, nawet jeśli używane są wyłącznie pod okiem opiekuna. Warto zatem mieć to na uwadze podczas kupowania zabawek dla czworonogów. Z całą pewnością na czarnej liście znajdują się małe piłeczki czy też gadżety wykonane z materiałów zawierających toksyczne dla zwierząt substancje. Pamiętajmy o tym, że zwierzęta biorą wszystko do pyszczków, dlatego też obowiązkiem właściciela jest zadbać o to, co daje do zabawy swojego futrzakowi. Mała plastikowa piłka/kulka może zostać w całości połknięta przez psa/kota, co stanowi realne zagrożenie nie tylko dla jego zdrowia, ale też życia. Nawet połknięcie części zabawki jest niebezpieczne, gdyż jeśli zwierzę samo nie zwymiotuje obcego ciała, konieczna może okazać się wręcz interwencja chirurga.

 

 

Na co właściciel zwierzęcia powinien uważać?

 

 

Niebezpieczne dla zwierząt okazują się być także futrzane i pluszowe zabawki, które pupil może z łatwością rozerwać. Po rozpruciu się pluszaka, wydostaje się z niego sztuczny materiał, który może zostać pogryziony czy nawet zjedzony przez zwierzę. Na rynku nie brakuje również toksycznych zabawek produkowanych przede wszystkim w Chinach, które nie spełniają norm bezpieczeństwo. Domieszki ołowiu czy arszeniku, ftalany oraz bisfenol A – są to przykłady toksycznych substancji, które mogą powodować upośledzenie rozwoju fizycznego i psychicznego u zwierząt. Należy bowiem pamiętać o tym, że zwierzęta mają bezpośredni kontakt z zabawką, czyli gryzą ją, liżą i nawet żują. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup zabawki posiadającej odpowiednie atesty. Wówczas nie trzeba martwić się o to, że naszemu pupilowi grozi jakieś niebezpieczeństwo. Każda zabawka powinna być także solidnie wykonana i przed daniem jej swojemu zwierzęciu należy sprawdzić, czy aby na pewno jest ona w stanie wytrzymać w całości podczas zabawy. Jeśli zabawka będzie źle wykonana, to jej nieprawidłowo przymocowane fragmenty mogą zostać wyszarpnięte przez czworonoga i połknięte, co grozi uduszeniem, niedrożnością jelit czy urazami wewnętrznymi. Jeśli chcemy sprawić przyjemność swojemu pupilowi, to zadbajmy przede wszystkim o jego bezpieczeństwo.

 

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Zoologiczny.sklep.pl
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.