Majowe i czerwcowe kalabryjskie sagry

Kalabryjskie Festiwale Smaku, czyli tzw. Sagre Calabresi są inspirującymi spotkaniami enogastronomicznymi, szczególnie jeśli mamy do czynienia z Festiwalami dotyczącymi Produktów Regionalnych.

Poniżej podaję majowe i czerwcowe sagry odbywające się w Kalabrii. Nie straćcie okazji, jeżeli jesteście w okolicy, aby w nich uczestniczyć, znajdzie się dla każdego coś dobrego, zarówno do jedzenia jak i do picia, nie martwcie się – najecie i napijecie się do oporu.

W ten sposób doskonale waloryzuje się i rozpowszechnia Kalabryjskie Produkty Regionalne takie jak: peperoncino – papryka pikantna, czerwona cebula, kalabryjskie wędliny: nduja, soppressata, salame piccante i salumi, oliwa z oliwek, chleb z pszenicy durum. Wspaniałe pośród serów caciocavallo, pecorino i ricotta affumicata. Wśród makaronów ręcznie robionych “fileja” i “maccaruni”. Do wzięcia pod szczególną uwagę sagre miecznika, pesce azzuro i suszonego dorsza. Na koniec regionalne słodycze: “pitta ‘nchiusa”, mostaccioli, boconotti i torrone. Aby ułatwić korzystanie poniżej znajduje się spis majowych i czerwcowych Festiwali Smaku.

Czytaj dalej: Kalabria bocznymi drogami
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *