Wenecja: specjalne zarządzenie dotyczące napływu turystów w nadchodzący długi weekend

Władze Wenecji zatwierdziły specjalne zarządzenie dotyczące napływu turystów w związku z najbliższym długim weekendem. Rozporządzenie będzie obowiązywało od soboty 28 kwietnia do wtorku 1 maja b.r.

W razie masowego napływu turystów, przekraczającego możliwości miasta, będzie on wstrzymany lub przekierowywany w rejony i dzielnice mniej uczęszczane, a nawet zablokowany. Może się zdarzyć, że niektóre mosty lub place zostaną czasowo zamknięte. Wszystko to ma na celu upłynnić ruch na uliczkach Wenecji, zagwarantować bezpieczeństwo i porządek publiczny, jak również i sprawne fukcjonowanie miasta.

Rozporządzenie upoważnia straż miejską oraz policję do podjęcia specjalnych kroków w razie potrzeby w takich miejscach jak dworzec kolejowy Santa Lucia czy zajezdnia autobusowa na placu Roma. Turyści muszą się także liczyć z tym, że ograniczenie będzie dotyczyć również statków, dowożących ich do Wenecji z pobliskich nadmorskich miejscowości takich jak Jesolo, Punta Sabbioni, Chioggia. Burmistrz Luigi Brugnaro wyjaśnił, że „stosowny dekret, w którym ogłasza się najwyższy stan alertu dla Wenecji, jest po to, by pomóc zarządzać zarówno ruchem pieszych, jak i ruchem wodnym, i zapanować nad napływem ludzi. Naszym zadaniem jest stanie na straży Wenecji. Zobowiązaliśmy się do tego przed UNESCO, ale przede wszystkim wobec mieszkańców”.

Jak już informowaliśmy na naszym portalu w styczniu, w tym roku powoli zostaje wprowadzany system ograniczeń dla masowego ruchu turystycznego we Wenecji. Dla władz miejskich najbliższy majowy weekend będzie kolejnym sprawdzianem ochrony historycznego centrum miasta przed oczekiwanym napływem tysięcy turystów. Przypominamy również o możliwości otrzymania wysokich mandatów dla osób, które nieprzestrzegają podstawowych zasad „dobrze wychowanego turysty”.

Zasady te są prezentowane na miejskich portalach internetowych oraz w mediach społecznościowych skierowanych dla turystów z całego świata w ramach akcji EnjoyRespectVenezia. Pisaliśmy o tym tutaj.

Informacja dodatkowa:

Poniżej podajemy link do miejskiej mapy z zaznaczonymi obszarem, gdzie można zjeść i nie otrzymać mandatu za jedzenie w niedozwolonym miejscu oraz miejsce z miejskimi toaletami:

https://www.comune.venezia.it/sites/comune.venezia.it/files/immagini/aree%20ristoro.pdf

Korespodencja z Wenecji Euguanejskiej: Agnieszka Kluzek.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *