Trydent: koncert i występ folklorystyczny „Chopin na Zamku, muzyka i pieśni polskiego Romantyzmu”

W niedzielę 29 kwietnia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Sali Tronowej zamku w Pergine Valsugana koło Trydentu odbył się koncert poświęcony muzyce Fryderyka Chopina: „Chopin na Zamku, muzyka i pieśni polskiego Romantyzmu”.

Katarzyna Mędlarska, sopran, oczarowała polsko-włoską publiczność wykonaniem pieśni „Życzenie”, „Wiosna”, „Smutna rzeka”, „Piosnka litewska”, „Melodia”, „Wojak”, „Poseł”, „Śliczny chłopiec” i „Śpiew z mogiły”. Śpiewaczce akompaniował pianista Giovanni Alvino, który podbił serca wszystkich gości interpretacją Ballady g-moll, Walca Op.69 nr 1 i nr 2 oraz Polki Op.44. Organizatorem wydarzenia był Związek Przyjaciół Liryki (Amici della Lirica) im. Giacomo Pucciniego w Pergine we współpracy z Konsulatem Honorowym w Trydencie Górnej Adydze oraz Związkiem Polaków w Trydencie.

Prezes Ass. Amici della Lirica (pierwszy od lewej), Konsul Honorowy RP Walter Cappelletto (drugi od lewej)

Na koncercie obecny był Konsul Honorowy RP pan Walter Cappelletto oraz przedstawiciele Związku Polaków w Trydencie, którzy wystąpili w strojach krakowskich. Konsul zrobił piękne wprowadzenie historyczne dla włoskiej publiczności.

Sam koncert, a po nim poczęstunek, który miał umilić występ zespołu ludowego Jawor, planowany był w przyzamkowym ogrodzie. Niestety, deszcz pokrzyżował plany i recital przeniesiono do wnętrza zamku, a na tańce nie było wystarczająco miejsca. Po koncercie goście mogli zjeść kolację z polskimi daniami w menu w zamkowej restauracji.

 

Tekst i zdjęcia nadesłała: Magdalena Zabłocka z Trydentu
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.