Warszawa: Da nuraghes a murales

Projekt „Od nuraghes do murales” to przedsięwzięcie realizowane wspólnie przez Koło Kultury Włoskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Kultury Polsko-Sardyńskiej.
Nazwa przedsięwzięcia nawiązuje do dwóch elementów kultury i historii Sardynii – nuragów – charakterystycznych budowli wznoszonych na terenie wyspy już w XV w. p.n.e. oraz murali – dzieł dekoracyjnego malarstwa ściennego, mających na Sardynii niezwykle ciekawą historię, które wciąż ewoluują, przedstawiając coraz to nowe tematy i oblicza tej niezwykłej wyspy.

Celem projektu jest przybliżenie odbiorcom różnych aspektów tradycyjnej i współczesnej kultury Sardynii poprzez:
1) dwudniową konferencję naukową zorganizowaną na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, opartą na wystąpieniach prelegentów. Opowiedzą oni m.in. o historii Sardynii, symbolice tańców lokalnych, karnawale sardyńskim, turystyce na wyspie, zwyczajach i kuchni lokalnej, a także charakterystycznym zjawisku muralizmu występującym na Sardynii;

2) realizację na terenie Warszawy muralu przez jednego z sardyńskich artystów nawiązującego do symboli i kultury Sardynii;

3) organizację klubowego koncertu sardyńskich wykonawców Train to Roots, łączących różne style muzyczne, wykonujących utwory w języku angielskim, włoskim oraz sardyńskim, z jednej strony czerpiących inspirację z własnych korzeni, z drugiej – nastawionych na rozwój kariery także na arenie międzynarodowej.

Miejsce wydarzenia: Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście 26/28

Kiedy :Konferencja odbywa się 4 czerwca na UW, a 5 czerwca w Instytucie Kultury Włoskiej.

Link do wydarzenia, proszę kliknąć tutaj.

Korespondencja z Sardynii Dagmara Górska.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *