Wakacje z czworonogiem? Zniżki i przejazdy gratis dla zwierząt pociągami Trenitalia i Italo

Jeśli chcecie wybrać się w podróż z czworonożnym pupilem warto skorzystać z wakacyjnych ofert dla zwierząt na przejazdy pociągiem Trenitalia i Italo.

Koleje włoskie Trenitalia na sierpień 2018 oferuje bilety na przejazdy liniami Freccia, Intercity i Intercity Notte w cenie zaledwie 5 euro dla zwierząt domowych o średniej i dużej wielkości (dla małych zwierzątek przewożonych w specjalnych nosidełkach przejazd jest zawsze bezpłatny). Bilety w promocyjnej cenie dla zwierząt kosztują 5 euro niezależnie od długości odcinka przejazdu i dotyczą klasy Business, Standard, Excelsior, kuszetek i wagonów sypialnych (z wyjątkiem klasy Executive, Premium, tzw. Przedziałów ciszy i saloników.

Należy jednak pamiętać o obowiązku wprowadzania psów na smyczy i w kagańcu, oraz posiadania zaświadczenia wpisu do rejestru centralnej bazy danych zwierząt oraz jego książeczki zdrowia.

Więcej informacji na stronie: www.trenitalia.com/tcom/Offerte-e-servizi/Il-trasporto-degli-animali-domestici

Natomiast koleje Italo oferują przejazdy dla czworonogów domowych gratis zarówno w lipcu jak i sierpniu. Zwierzęta do 10 kg mogą być przewożone w nosidełkach.  Psy powyżej 10 kg wagi muszą być na smyczy i w kagańcu. Wszystkie psy muszą posiadać  zaświadczenie wpisu do rejestru centralnej bazy danych zwierząt oraz  książeczkę zdrowia. Pasażerowie z zagranicy muszą posiadać aktualny paszport zwierzęcia.

Więcej informacji na stronie: www.italotreno.it/it/il-treno
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *