Jak tanio podróżować po Polsce?

Choć Polacy coraz częściej wyjeżdżają do obcych krajów, robiąc to w wielu różnych celach, wciąż niektórzy z nich zafascynowani są swoim rodzimym państwem. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, ponieważ Polska jest naprawdę przepiękna i kryje w sobie mnóstwo historycznych zabytków, rozrywkowych obiektów oraz po prostu atrakcyjnych krajobrazów. Przyjeżdżają do niej na wakacje czy krótkie wypoczynki ludzie z całego świata, dlatego osoby żyjące w niej od urodzenia zdecydowanie powinny to wszystko docenić. Zrobią to, jeśli zaczną regularnie podróżować po swoim kraju, wybierając do tego celu właściwy, wygodny i tani środek transportu.

 

Najtańszym środkiem transportu są oczywiście nogi. Nie jest to żart, ponieważ na piechotę można zwiedzić całkiem sporo ciekawych miejsc. Wystarczy zainteresować się początkowo swoją najbliższą okolicą, nie myśląc od razu o dalekich wycieczkach. Często człowiek nie docenia właśnie tych rzeczy czy miejsc, które ma na wyciągnięcie ręki, dlatego warto by było to zmienić. Można w tym celu zakupić przewodnik turystyczny po swoim regionie i odnaleźć w nim najciekawsze zabytki, ruiny czy inne historyczne miejsca, bądź poszukać ich przez Internet, zanotować je sobie na kartce albo zaznaczyć je na mapie i podążać razem z nią we właściwym kierunku. Innym, być może ciekawszym sposobem na poznanie własnej okolicy jest po prostu założenie wygodnych butów i wyruszenie przed siebie. Czasami to właśnie w taki sposób można zupełnie przypadkiem natknąć się na niezwykłe miejsca, o których nikt nigdzie nie mówi. Z tego powodu na wycieczki najlepiej zabierać ze sobą aparat fotograficzny lub przynajmniej telefon komórkowy, aby móc wszystko udokumentować, a potem zaprezentować innym wspaniałe zdjęcia.

 

 

Chcąc natomiast podróżować już nieco dalej, można przestawić się na transport lotniczy. Samolotem po Polsce? Jak najbardziej! Z tego rozwiązania korzysta coraz większa ilość polskich turystów. Choć dawniej przeloty były bardzo drogie i nikomu nie opłacało się wsiadać do samolotów na krótkie trasy, ostatnio mocno się to zmieniło. Polacy mogą spokojnie w ten sposób dostawać się z jednego miasta do drugiego, zaoszczędzając dzięki temu naprawdę wiele czasu. Przestają już gnieździć się w ciasnych autokarach czy pociągach, w których zwykle panuje tłok, smród i jeszcze do tego za to wszystko trzeba płacić. Nie muszą też podróżować własnymi samochodami, co dla niektórych bywa bardzo uciążliwe lub nawet niemożliwe w przypadku nieposiadania prawa jazdy. Co więcej – samoloty są ostatnio jednymi z najtańszych środków transportu, nawet jeśli turysta podróżuje nimi wyłącznie po Polsce. Różne linie lotnicze oferują bowiem swoim klientom ciekawe promocje, a także proponują im okazje last minute, dzięki którym jeden bilet może kosztować nawet mniej niż pięćdziesiąt złotych. Jest to cena niższa od tej, jaką zapłaciłoby się za podróż pociągiem, autobusem czy samochodem.

 

 

Istnieje więc wiele sposobów na tanie i wygodne podróżowanie po Polsce. Warto na pewno samemu wypróbować różne metody i raz wyjechać na wakacje pociągiem, by następnym razem przerzucić się na samolot albo własny samochód. Każdemu może odpowiadać nieco inna forma podróżowania, dlatego środek transportu trzeba dopasować do indywidualnych potrzeb. Nie każdy wsiądzie bowiem do samolotu, tak jak nie każdy poradzi sobie ze zwiedzaniem miejsc na własnych nogach.

Jeżeli zdecydujesz się na podróż samolotem pozostaw samochód na Parkingu Modlin.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 8 =