Najlepsze oferty sieci komórkowych we Włoszech

Prestiżowy magazyn konsumentów Altroconsumo przeprowadził analizę kosztów najpopularniejszych sieci komórkowych we Włoszech.

Koszty roamingu już wyeliminowano w krajach unijnych  jednak włoskie taryfy wciąż różnią się od ofert proponowanych w innych państwach europejskich. Chociaż rynek telefonii komórkowej we Włoszech zmienia się z roku na rok. Sieci Tre i Wind połączyły się w potężną grupę operatorów i mają w posiadaniu 31,5% użytkowników, konkurując z siecią Tim (30,6% użytkowników) i Vodafone (30,3%) użytkowników. Powstały także nowe sieci operatorów, jak np. Iliad, która proponuje jedyny stały pakiet za 6 euro.

W rankingu najkorzystniejszych sieci komórkowych we Włoszech dziennikarze Altroconsumo wzięli pod uwagę trzy kategorie użytkowników: rodzice, młodzież, dziadkowie.

W kategorii rodzica (komunikuje się często poprzez rozmowy telefoniczne w godzinach szczytu i używa coraz więcej internetu) najtańszą ofertę miesięczną proponuje operator Tre (10,38 euro), Kena Mobile (13,41 euro) i Fastweb (13,79 euro).

W kategorii ofert miesięcznych dla młodzieży (preferują kontakty poprzez Whatsapp i portale społecznościowe) najtańszy jest Kena Mobile (6 euro), Tre (7,38 euro) i Unomobile (7,50 euro).

W kategorii dziadków (używają stosunkowo mało internetu, dużo sms-ów i rozmów telefonicznych) najtańszą ofertę miesięczną znajdziemy u Wind Infostrada (4 euro), Kena Mobile (4,99 euro) i Unomobile (5 euro).
One thought on “Najlepsze oferty sieci komórkowych we Włoszech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *