Paulina Smaszcz Kurzajewska i Konkres Kobiet: Włochy mają szalenie interesujące kobiety

16 i 17 czerwca w Łodzi odbył się X Kongres Kobiet. Zorganizowane były panele tematyczne, podczas których kobiety mogły dyskutować na temat przedsiębiorczości, rynków pracy, „pięćset plus”, zdrowia, kultury, polityki międzynarodowej, bezdomności, klimatu, praw zwierząt, niepełnosprawności, wyborów samorządowych, dialogu międzykulturowego.

Drugiego dnia Kongresu jeden z paneli przeprowadziła między innymi Paulina Smaszcz Kurzajewskadyrektorka PR i Komunikacji platformy nc+ . Zarządza zespołem public relations oraz pełni funkcję Rzeczniczki Prasowej. 

 

Panel dotyczył tematu:

Obecne, nieobecne – kobiety w mediach, dobre praktyki.

Po oficjalnej części Aleksandra Seghi, współredaktor portalu Polacy we Włoszech rozmawiała z Pauliną Smaszcz Kurzajewską. Poruszony został temat kobiet w Polsce oraz we Włoszech.

 

Aleksandra Seghi i Paulina Smaszcz Kurzajewska

 

– Myślę, że Włochy mają szalenie interesujące kobiety, które są inteligentne, inspirujące, które nie zgadzają się na pewne rzeczy, które dotyczą , ich traktowania, praw, postrzegania w rodzinie. Pierwszą osobą, która przychodzi mi na myśl to Oriana Fallaci – powiedziała pani Paulina.

Pani Paulina udzieliła też kilku rad dla Polek, które mieszkają we Włoszech.

Poniżej cały wywiad:

 

 

Korespondencja: Aleksandra Seghi, autorka bloga Moja Toskania.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.