Szezlong – często pomijany element salonu

Przyszło nam żyć w czasach, w których nacisk na nowoczesność i futurystykę wykończenia często sprawia, że zapominamy o najważniejszej funkcji jaką spełniać ma salon czy pokój dzienny – wypoczynku.

 

Projektując pomieszczenie, będące centrum domu czy mieszkania nie możemy zapominać o komforcie. Praca, którą wykonujemy z dnia na dzień staje się coraz bardziej intensywna i wymagająca. Nierzadko wracamy do domu po dziesięciu lub więcej godzinach spędzonych w biegu lub przed komputerem nie myśląc o niczym innym poza tym, żeby dobrze i spokojnie odpocząć. Przygotowując się do wyposażenia i umeblowania salonu często pomijamy jednak tą kwestię stawiając na to, żeby pokój prezentował się pięknie i nowocześnie, wykorzystując wiele elementów szklanych i metalowych oraz odsuwając na bok tradycyjne i sprawdzone rozwiązania. Jakie jest rozwiązanie? Jest to prosty temat: „Szezlong – często pomijany element salonu”.

 

Warto pamiętać o komforcie. Przygotowując się do zakupu mebli wypoczynkowych musimy pamiętać, że są to elementy, na których nie tylko spędzimy sporo czasu – po wstaniu z nich musimy czuć się odprężeni. Nasze ciało nie może odczuwać spędzonego na nim czasu jako kolejnych godzin poświęconych na wysiłek. Idealnym rozwiązaniem, bardzo często współcześnie niedocenianym jest szezlong. Jest to nieco mniejszy kuzyn znanych nam kanap, przypominający kształtem nieco wydłużony fotel. Jego podstawową funkcją jest właśnie komfortowy wypoczynek. Przyjmując pozycję półleżącą nasze ciało układa się w naturalny sposób, gwarantujący nie tylko dobre samopoczucie, ale i uczucie odprężenia i relaksu po wstaniu.

Szezlong jest meblem cenionym już od stuleci – rozkwit jego popularności datuje się na przełom XVIII i XIX wieku. Jest to mebel praktyczny i funkcjonalny oraz przede wszystkim genialny w swojej prostocie. Uniwersalna konstrukcja dopasowuje się do naturalnej pozycji naszego ciała oraz sprawia, że nawet krótki wypoczynek na nim, będzie owocny i bardzo relaksujący. Jest to idealna wypadkowa między fotelem a kanapą.

Warto również pamiętać, że szezlong dzięki niezbyt dużej popularności stanowi obecnie bardzo ciekawy element wystroju. Na pewno zainteresuje on naszych gości i sprawi, że nasz salon, pomimo wykorzystania klasycznego rozwiązania, będzie miał powiew świeżości i nowoczesności. Nie zawiodą się również miłośnicy estetyki i kompozycji. Kanapy dostępne są w najróżniejszych formach wykończenia i obicia. Dobór koloru i faktury tapicerki jest możliwy w zasadzie bez ograniczeń. Bez najmniejszego problemu dopasujemy szezlong do naszej koncepcji kolorystycznej i wizerunkowej salonu. Podobnie ma się kwestia z kształtem i sposobem wykonania tego nietypowego elementu wyposażenia. Przede wszystkim, tak jak każdy element dekoracyjny czy funkcjonalny szezlongi przez lata nie stały w miejscu. Nie muszą być one wykończone zdobieniami, złota ramą czy pikowanym obiciem modnym sto lub dwieście lat temu. Na rynku funkcjonują setki dostępnych wzorów i kształtów – nie tylko w formie klasycznej ale również bardzo nowoczesnej. Zadowoleni więc będą nie tylko miłośnicy nawiązań do minionych czasów, fani futurystyki i nowoczesności również bez najmniejszych kłopotów dopasują idealny mebel do swoich potrzeb.

Przygotowując projekt wyposażenia pokoju dziennego warto więc połączyć klasykę z nowoczesnością. Nie zawsze należy decydować się na najnowsze, zwykle niewygodne rozwiązania. Dobrze jest postawić na to, co zostało sprawdzone przez wiele dziesięcioleci i docenione przez miliony ludzi na całym świecie. Pamiętajmy, że nie oznacza to konieczności przywiązania do archaicznych kształtów i sposobu wykończenia – możemy dobrać szezlong idealny dla naszych potrzeb i wpasowujący się świetnie w naszą koncepcję urządzenia salonu.

Postaw na komfortowy i bezpieczny wypoczynek. Naturalna pozycja kręgosłupa jaką przyjmuje ciało podczas odpoczynku na szezlongu gwarantuje, że za kilka czy kilkanaście lat nie będziemy musieli martwić się kosztownymi wizytami u lekarza. Nawet krótki wypoczynek na tym rodzaju kanapy sprawi, że wstaniemy odprężeni i pełni energii co we współczesnym, pędzącym do przodu świecie jest niezwykle ważne. Szezlong – często pomijany element salonu to rozwiązanie problemów z wypoczynkiem.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Meble Diana.

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *