Konkurs na skecz i scenariusz kabaretu o dwujęzyczności

Używając dwóch lub więcej języków, czasem trafiają się nam różne humorystyczne sytuacje. Jeżeli miałeś tego typu zdarzenia, jesteś dobrym obserwatorem, lubisz się śmiać, a do tego jeszcze masz lekkie pióro – spróbuj swoich sił w napisaniu scenariusza na skecz lub kabaret na temat dwujęzyczności i wartości jakie przynosi znajomość języka polskiego poza granicami kraju! Zapraszamy do udziału zarówno młodzież, jak i dorosłych. Najlepsze prace będą używane w inscenizacjach w szkołach sobotnich i polonijnych organizacjach organizujących obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności (20 – 21 października), a na ich autorów czekają atrakcyjne nagrody!

Foto: Pixabay

Regulamin konkursu.

  1. Uczestnicy:

– Kategoria I: młodzież do lat 18

– Kategoria II: dorośli od lat 18

– Kategoria III: uczestnicy grupowi, czyli np. nauczyciel z dzieckiem lub rodzic z dzieckiem, grupa uczniów etc.

  1. Każdy uczestnik konkursu może nadesłać jeden skecz lub jeden scenariusz na kabaret w języku polskim na temat dwujęzyczności. Scenariusz może częściowo zawierać zdania lub słowa w języku angielskim lub innym języku kraju, z którego pochodzi jego autor.
  2. Skecze i scenariusze kabaretu nie mogą być wcześniej publikowane.
  3. Każdy skecz lub kabaret nie powinien trwać dłużej niż  niż 5-10 minut.
  4. Prace będą oceniane pod względem humoru i oryginalności.
  5. Prace należy wysyłać na adres: [email protected] do dnia 20 września 2018r. Obok scenariusza należy podać swój wiek, kraj zamieszkania oraz szkołę lub organizację, jeżeli uczestnik jest ewentualnie z taką związany.
  6. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się  25 września 2018 r.
  7. Nagrodzone prace zamieszczone zostaną w bazie materiałów do ściągnięcia na stronie www.PolishBilingualDay.com  można je będzie używać w inscenizacjach w szkołach sobotnich i polonijnych organizacjach organizujących obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności,  z podaniem nazwiska autora/autorów, w ramach licencji Creative Commons. Zwycięzcy otrzymają również nagrody finansowe i rzeczowe, ich nazwiska oraz prace zostaną opublikowane na portalu www.DobraPolskaSzkola.comDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *