Dziś wieczorem walczymy z Włochami o półfinał!!

Dziś wieczorem reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz 3 fazy mistrzostw świata siatkarzy. Naszym rywalem będą Włosi – współgospodarze turnieju. Zapowiada się niezwykle emocjonujące spotkanie,ponieważ jego stawką będzie awans do strefy medalowej.

Biało – Czerwoni znajdują się w lepszej sytuacji, ponieważ wczoraj wygrali mecz z Serbią 3:0 (28:26,28:26,25:22). Polakom awans do półfinału da już 1 wygrany set w dzisiejszym spotkaniu. Tak naprawdę nawet porażka 0:3 nie przekreśla naszych szans, pod warunkiem, że Włosi nie zdobędą 15 punktów więcej od Polaków. Przykładowo przegrana 25:20,25:20,25:21 daje awans Polakom. Biało – Czerwoni podkreślają jednak , że ich celem jest wygranie meczu i nie będą się bawić w kalkulacje.

W naszej grupie J pewna awansu jest już Serbia, która wygrała z Włochami (25:15,25:20,25:18) , a z Polakami przegrała 0:3 (jednak różnicę punktowe nie były duże).

Z grupy I już wczoraj awans do strefy medalowej zapewniły sobie reprezentacje Brazylii i USA. Brazylia wygrała 3:0 I zajęła pierwsze miejsce w grupie I.

Trzymamy mocno kciuki za naszych siatkarzy, ponieważ czeka ich dzisiaj ekstremalnie trudny mecz. Włosi zrobią dziś z pewnością wszystko, aby wydrzeć Polakom upragniony awans!

Transmisja meczu Włochy- Polska o 21.05 w Rai 2

Korespondencja: Józefina Plesner

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *