Walczymy ze Stanami Zjednoczonymi o finał. Do boju!

Wczorajsza przegrana z Włochami 2:3 zapewniła reprezentacji Polski awans do półfinału. Do upragnionego awansu wystarczył bowiem Polsce tylko 1 wygrany set ,a swój cel nasi siatkarze osiągnęli już po 25 minutach gry! Po wygraniu pierwszej partii (25:14) wszyscy nasi gracze wbiegli na boisko i zaczęli tańczyć ze szczęścia. W kolejnych setach trener Polaków – Vital Heynen – postanowił grać rezerwowym składem, aby podstawowa szóstka oszczędzała siły na półfinał.

 

Spotkanie zakończyło się wprawdzie zwycięstwem reprezentacji Włoch, jednak była to jedna z najprzyjemniejszych porażek naszej drużyny. Aby móc bronić tytułu mistrzów świata w meczu finałowym Polacy muszą dziś wieczorem pokonać USA.Polska zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie, natomiast Amerykanie doznali wczoraj porażki z Brazylią (była  to ich jedyna porażka w całym turnieju) i weszli do finału z 2 miejsca. Należy jednak pamiętać o tym, że reprezentacje Brazylii i USA były przed ostatnim meczem 3 fazy pewne awansu do półfinałów, w związku z czym wystawiły rezerwowe składy.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania są Amerykanie, jednak Polacy są bardzo bojowo nastawieni i zrobią wszystko, aby zagrać bukmacherom na nosie. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych jest dla nas bardzo niewygodnym przeciwnikiem. Od 2014 roku spotkaliśmy się z nią 9 razy i tylko 2 mecze zakończyły się zwycięstwem Polaków (w tym roku przegraliśmy z Amerykanami dwukrotnie w Lidze Narodów). Znamienne jest, że podczas ostatnich mistrzostw świata(zdobyliśmy tytuł) nasza reprezentacja doznała 1 porażki (na wcześniejszym etapie gry ). Z kim ? Właśnie z USA!

Biało – Czerwoni zapewniają, że nie boją się Amerykanów i że zrobią wszystko, aby z nimi wygrać. Na tym etapie turnieju nie ma już łatwych drużyn, a nasi siatkarze mają wyśmienitą formę. Przed rozpoczęciem mistrzostw świata w siatkówce Polacy nie byli wymieniani wśród faworytów, a to jednak my (nie Rosjanie, Włosi czy Francuzi ) znaleźliśmy się w najlepszej czwórce turnieju.

Dzisiaj o 17.00 odbył się drugi półfinał. Brazylia pokonała Serbię 3:0. Miejmy nadzieję, że to właśnie z Brazylią  Polska spotka się w niedzielę w wielkim finale, natomiast z Serbią o brązowy medal będą walczyć Amerykanie.

Trzymajmy kciuki za naszych walecznych siatkarzy!!!

Transmisja meczu dziś wieczorem o 21.05 na Rai 2.

 

Korespondencja: Józefina Plesner

 

Wszelkie prawa zastrzeżone.

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *