Dlaczego wymiana waluty w kantorze internetowym jest najtańsza?

Wymiana waluty w internetowym kantorze jest znacznie szybsza, niż w kantorze tradycyjnym lub banku. Transakcję w całości wykonać można przed komputerem, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo – nie trzeba osobiście zanosić niemałych przecież kwot do punktu obsługi. Do istotnych zalet wymiany waluty w kantorze online zaliczyć można także opłacalność. Decydując się na taką formę przeprowadzenia transakcji, w zależności od kursu i wysokości wpłaty zaoszczędzić można nawet kilkaset złotych. Dlaczego kantory internetowe są rozwiązaniem tańszym, niż konkurencja?

Wysokość spreadu

Według aktualnych informacji, wymiana waluty w kantorze online jest aż dwukrotnie tańsza, niż w tradycyjnym kantorze naziemnym. W porównaniu z bankami, dysproporcja jest jeszcze większa – przy uwzględnieniu aktualnych kursów walutowych, usługa kosztuje nawet dziesięć razy mniej. Ceny w poszczególnych instytucjach określane są za pomocą średniej wysokości spreadu, czyli różnicy między ceną kupna, a ceną sprzedaży waluty. Różnice w kursach wynikają ze specyfiki poszczególnych podmiotów. Wszystkie przedsiębiorstwa oferujące wymianę walut dążą do zwiększenia zysku, jednak w tym przypadku różne są rzeczywiste sposoby jego osiągania.

Banki i kantory stacjonarne, a kantory online

Stacjonarne kantory i banki zapewniają określony poziom obsługi bezpośredniej. Ponoszą przy tym wysokie koszty działalności – związane z ubezpieczeniem, wyposażeniem oraz zabezpieczeniem lokali, a także zatrudnieniem pracowników czy ochrony. Placówki te działają na lokalnym rynku, w związku z czym liczba ich klientów jest dość ograniczona. Kantor internetowy również musi posiadać siedzibę i zatrudniać pracowników działu marketingowego czy informatyków, jednak same transakcje odbywają się w sposób zautomatyzowany. Dzięki temu są w stanie obsłużyć nieograniczoną liczbę klientów, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Wydatki związane z prowadzeniem działalności są stosunkowo stałe, a klientów cały czas przybywa. Kantor online jest dzięki temu w stanie zaoferować niskie spready swoim użytkownikom, ponieważ jego zysk wzrasta proporcjonalnie do ilości dokonywanych transakcji.

Opłacalność wymiany w kantorze internetowym

W kantorach online waluta może być wymieniana znacznie taniej i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja ta miała się zmienić w najbliższym czasie. Banki wykorzystują przyzwyczajenia klientów i swoją stabilną pozycję, w związku z czym wciąż utrzymywać będą wysoki poziom opłat. Kantory tradycyjne nie mają natomiast zbyt wielu możliwości w kwestii obniżenia spreadów, przez co tego rodzaju placówki coraz częściej ogłaszają upadłość. Nowe podmioty nieustannie pojawiają się natomiast na rynku kantorów online. Żaden z nich nie może sobie pozwolić na podwyższenie spreadów, ponieważ oferta konkurencji jest zbyt atrakcyjna dla klientów. Większość internetowych kantorów stara się dążyć do powiększania zysków swoich użytkowników, zapewniając im dostęp do różnych dodatkowych usług – korzystają z nich zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Współpraca:
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Ekantor.pl – uczciwa wymiana walut online.One thought on “Dlaczego wymiana waluty w kantorze internetowym jest najtańsza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *