Genua: wystawa „Made in Poland – Plakaty/Manifesti”

MADE IN POLAND – PLAKATY/MANIFESTI

Lex Drewiński, Leszek Żebrowski

Kurator wystawy: Barbara Igielska

Miejsce wystawy:

SPAZIO46 di Palazzo Ducale, Genova

Czas trwania wystawy

12 października – 10 listopada 2018

Otwarcie 4 października, godzina 18.00

W piątek 12 października 2018 r. o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki “Spazio 46” znajdującej się w atrium Pałacu Doży (Palazzo Ducale) w Genui, Art Comission – Komisja Sztuki zaprezentuje wystawę „Made in Poland – Plakaty”. Wystawa, której kuratorem jest Pani Barbara Igielska, obejmuje wybór plakatów dwóch polskich artystów o międzynarodowej sławie: Lex Drewiński i Leszek Żebrowski.

Artyści, obydwaj profesorowie Akademii Sztuki w Szczecinie, mają znaczący dorobek artystyczny. Uczestniczyli we wszystkich ważniejszych światowych i narodowych wystawach plakatów i zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia.

Lex Drewiński, grafik, graphic designer, twórca plakatów, profesor i wykładowca na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz w Fachhochschule Potsdam w Poczdamie (Niemcy) jest laureatem ponad 170 prestiżowych nagród i wyróżnień. W swojej twórczości Drewiński bierze na warsztat żywotne problemy współczesnej cywilizacji, takie jak wojna, rasizm, totalitaryzm, głód w krajach Trzeciego Świata, przemyt w krajach zachodnich. Po ukończeniu studiów brał udział w prawie wszystkich najważniejszych wystawach plakatowych na świecie, prezentował swoje prace na 60 wystawach indywidualnych, w Ammanie, Atenach, Barcelonie, Bejrucie, Damaszku, Berlinie, Londynie, Madrycie, Meksyku, Nikozji, Odessie, Pekinie, Quito, Salonikach i Sztokholmie. Od 2002 roku jest redaktorem kwartalnika „2 + 3D”. W 2010 roku został mu przyznany tytuł honorowego członka Stowarzyszenia Twórców Grafiki Stosowanej.

Leszek Żebrowski, malarz, rysownik, grafik, scenograf, kurator wielu wystaw i wydarzeń artystycznych, profesor Akademii Sztuki w Szczecinie. Najbardziej znany jest jako autor ponad 400 plakatów. Tworzy plakaty o tematyce kulturowej, jest mistrzem portretu. Plakaty, rysunki i obrazy Leszka Żebrowskiego można było oglądać na ponad 200 wystawach w Polsce i za granicą, m.in. w Paryżu, Bostonie, Toyamie, Trnawie, Sarajewie, Berlinie, Chicago, Austin, Mińsku, Lahti. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, w tym I nagrody na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Mons w Belgii. Zdobył też Srebrny Medal MBP w Teheranie oraz brązowy medal na MBP w Warszawie. W 2002 r. miasto Szczecin uhonorowało Leszka Żebrowskiego Nagrodą Artystyczną.

Wystawa będzie czynna od 12 października do 10 listopada 2018 r. od wtorku do soboty w godzinach 16.00-18.00. Istnieje możliwość zamówienia biletów dla grup, również szkolnych.

W celu dokonania rezerwacji prosimy wysłać mail na adres:

[email protected]

 

Korespondencja z Ligurii: Dorota Czałbowska,  autorka Strada Nuova
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *