Liga Narodów: Mecz Polska-Portugalia

W czwartek wieczorem o godzinie 20.45 Polska rozegra mecz z Portugalią w ramach Ligii Narodów .

Spotkanie odbędzie się w Polsce -na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Przypomnijmy, że nasza reprezentacja trafiła do najsilniejszej ligii A (na podstawie rankingu UEFA ), a jej grupowymi rywalami są Portugalia i Włochy. Do tej pory w naszej grupie zostały rozegrane 2 mecze : Polska zremisowała 1:1 z Włochami w Bolonii (7 września), natomiast Portugalia wygrała 1:0 z Włochami w Lizbonie.

Z drużyną Roberta Manciniego Biało – Czerwoni zagrali z prawdziwym poświęceniem i zaangażowaniem , a wygraną stracili po głupim faulu Jakuba Błaszczykowskiego i rzucie karnym.  Nasi piłkarze udowodnili tym meczem ,że ostatni mundial był pomyłką, i że bardzo zależy im na odbudowie prestiżu zespołu.

Portugalia , nasz dzisiejszy rywal, to aktualny mistrz Europy. W ćwierćfinale tego turnieju Polacy przegrali pechowo w rzutach karnych właśnie z tą drużyną. Do tej pory nasza reprezentacja rozegrała z Portugalią 11 meczów – 3 razy zwyciezyliśmy, 5 razy przegraliśmy , a 3 razy zremisowaliśmy . W dzisiejszym spotkaniu na pewno nie zagra największa gwiazda przeciwników- Cristiano Ronaldo, a także Goncalo Guedes (leczy kontuzję).

Oczy polskich obrońców muszą być jednak zwrócone na Andre Silvę, który znajduje się w znakomitej formie, a przez trenera swojego klubu (Sevilli) porównywany jest do gladiatora. To właśnie ten zawodnik w ostatnim meczu z Włochami zapewnił swoim golem zwycięstwo Portugalii.

Ciekawostką jest , że dzisiejszy mecz odbędzie się dokładnie w 12 rocznicę spotkania , w którym (również na Stadionie Śląskim w Chorzowie) Biało – Czerwoni pod wodzą Leo Beenhakkera wygrali z Portugalią 2:1 w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Autorem 2 bramek i bohaterem meczu był wtedy Euzebiusz Smolarek.

Wszyscy chcielibyśmy życzyć sobie gorąco dzisiaj powtórki!

Za 3 dni natomiast (niedziela ,20.45) Polska spotka się z reprezentacją Włoch. Mecz rozegrany zostanie również na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Ostatnie 2 mecze w ramach Ligii Narodów odbędą się w listopadzie.Portugalia najpierw zmierzy się na wyjeździe z Włochami (17 listopada ), a następnie podejmie u siebie Polskę (20 listopada ).

Trzymamy mocno kciuki za Biało-Czerwonych!!!

Korespondencja: Józefina Plesner
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.