Overtime Festival w regionie Marche

Marche: To już ósma edycja festiwalu, który organizuje stowarzyszenie kulturalne “Pìndaro Sport&Events” w Maceracie. Michele Spagnuolo co roku prezentuje swojej publiczności OVERTIME – festiwal narodowy opowiadania i etyki sportowej.

To temat rzadko poruszany, a od lat cieszy się w regionie Marche dużym zainteresowaniem. W dniach 10-14 października (zobacz program) odbędą się bezpłatnie: wystawy, spotkania autorskie, wywiady, degustacje, warsztaty. W ciągu każdego dnia wiele spotkań, w różnych częściach miasta z takimi gośćmi jak: Gianni Petrucci, Moreno Torricielli, Massimo D’Alema, Marino Bartoletti, Giorgia Rossi, Pierluigi Pardo i wielu wielu innych.

Właśnie wczoraj, 10 października odbyła się inauguracja festiwalu. Po oficjalnych powitaniach lokalnych władz i organizatorów odbył się wywiad dziennikarki RAI Giorgi Cardinaletti z byłym piłkarzem Beppe Bergomi, autorem książki „Bella zio. Il mio romanzo di formazione”. Zabytkowy i piękny Teatr della Filarmonica był wypełniony po brzegi. Tak zapewne będzie codziennie, na każdym spotkaniu.

Wydarzenia Overtime Festival w podtytule ” dla tych co trenują ciało i umysł” są skierowane również do młodzieży i rodzin. Biorą w nich udział uniwersytet i lokalne szkoły, bo studenci chętniej słuchają idoli sportowych, niż profesorów.

Zatem Macerata czeka na kibiców sportu opowiadanego przez swoje gwiazdy!

Korespondencja z Marche: Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *