Liga Narodów UEFA: mecz Polska – Włochy

W niedzielę 14 października o godzinie 20.45 Polska zmierzy sie z reprezentacją Włoch w trzecim meczu Ligii Narodow UEFA. Spotkanie odbędzie się w Polsce – na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Przypomnijmy, że nasza drużyna znalazła się w najsilniejszej dywizji A (na podstawie rankingu UEFA), a grupowymi rywalami Polaków są reprezentacje Portugalii i Włoch.

Zdecydowanym faworytem dywizji są aktualni mistrzowie Europy, którzy wygrali 2 mecze – w Lizbonie z Włochami (1:0) i w Chorzowie z Polakami (3:2). Polska natomiast zremisowała we wrześniu z Włochami (1:1) w Bolonii. Nasza reprezentacja zajmuje w grupowej tabeli 2 miejsce, mamy jednak tyle samo punktów co Włosi – 1.

Wynik dzisiejszego meczu zadecyduje najprawdopodobniej, która z tych 2 drużyn spadnie do słabszej dywizji (B).

Wiadomo, że w dzisiejszym meczu nie wystąpi Grzegorz Krychowiak oraz Artur Jędrzejczak, którzy są kontuzjowani. Na murawie nie zobaczymy też Mateusza Klicha, który pauzuje za żółte kartki. Obok Roberta Lewandowskiego nie zobaczymy Krzysztofa Piątka (aktualnie najlepszego strzelca w Europie!), lecz Arkadiusza Milika, a w bramce Łukasza Fabiańskiego zastąpi Wojciech Szczęsny. Nasza kadra dzisiaj ma znowu wystapić w ustawieniu bez skrzydłowych.

Trzymamy kciuki za Biało – Czerwonych i mamy nadzieję, że pokażą Oni lepszą twarz, niż w meczu z Portugalią (rywal był lepszy w każdym elemencie gry!). Reprezentacja Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka nie odniosła jeszcze zwycięstwa i wszyscy liczymy na to, że właśnie dzisiaj uda się przełamać złą passę. Będzie to 3 spotkanie z Włochami na Stadionie Śląskim w Chorzowie… w poprzednich meczach w tym mieście rywal nie strzelił nam gola.

Korespondencja: Józefina Plesner
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

13 − = 5