„In the name of Africa” – Bolonia przez jeden dzień zamieniła się w serce Afryki

In the name of Africa”

W sobotę 13 października 2018 w Bolonii z okazji Światowego Dnia Żywności Cefa onlus zorganizowała wydarzenie wspierające organizację pomocy w Afryce – ,,In the name of Africa”

 

 

 Cefa Onlus  to organizacja pozarządowa, która od 45 lat pracuje nad przezwyciężeniem głodu i ubóstwa. Pomaga najbiedniejszym społecznościom na świecie osiągnąć samowystarczalność żywnościową i poszanowanie praw podstawowych (edukacja, opieka zdrowotna, równość płci, wolność słowa). Celem CEFA jest zrównoważony rozwój, tj. zdolność do wdrażania inicjatyw na rzecz rozwoju terytorium, stymulowania udziału lokalnych społeczności, aby same stały się protagonistami ich zmian.

Na głównym placu  Bolonii ustawiono 10 000 białych pustych  talerzy, które symbolizowały 840 miliony ludzi cierpiących głód. Już od samego rana wielu wolontariuszy pomagało w całej organizacji, na placu odbył się także pokaz mody przy udziale afrykańskich kobiet, oraz występ jazzowy inspirowany afrykańską muzyką . Popołudniu  puste talerze wypełniono symboliczną paczką ciastek, do każdej paczki doczepiono czerwony balonik w kształcie serca …, u niektórych wzbudziło to nieco kontrowersji, jednak nie chodziło tu o wypełnienie talerzy  czymkolwiek,  ale o gest symboliczny motywujący i uczulający na tak wielki problem jaki jest głód na świecie.

 

Korespondencja z Bolonii: Aneta Malinowska, autorka stron Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *