Polska dziewczynka, Jaśminka, śpiewa w chórze ZECCHINO D’ORO

9 letnia Jaśminka w chórze Zecchino D’oro

Obecnie to jedyna polska dziewczynka, która śpiewa w chórze ZECCHINO D’ORO. Wraz z mamą Inez chodzą na częste próby, które zajmują im wiele czasu. Mieszkają w Bolonii, gdzie właśnie ZECCHINO D’ORO ma swoją siedzibę.

Jak opowiada mama dziewczynki, Jaśminka bardzo chętnie udziela się w chórze, nie było łatwo tam się dostać jednak polska dziewczynka przeszła próbę i od kilku miesięcy jest nieodłączną częścią chóru, z czego oczywiście mama jest bardzo dumna. Inez przyznaje, że jest często zmęczona próbami i wyjazdami, także poza granicę Włoch, ale czego nie robi się dla naszych pociech…?

Zecchino Doro to międzynarodowy festiwal piosenki dziecięcej powstał w 1959 roku we Włoszech pierwsze dwie edycje odbyły się w Mediolanie następnie od 1961 roku w Bolonii organizowany przez boloński Instytut Antoniano. Początkowo na skalę krajową, a od 1976 roku festiwal przekształcił się w międzynarodową imprezę, w którym brały udział także polskie piosenki,  jak np. „Czerwone jabłuszko”czy „Dobre dobranoc”

Obecnie możemy śledzić nowe piosenki na antenie Tv RAI 1 o 16.35 w każdą sobotę od 10 października do 1 grudnia 2018

Korespondencja z Bolonii: Aneta Malinowska, autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *