Nora – oltre silenzio

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet.

 

 

Z tej to okazji Departament Spraw Społecznych, Komisja Równości Uprawnień gminy miasta Tolentino (Marche) przygotowła projekt artystyczny, kulturalny i edukacyjny zrealizowany przez Amalię Bonaugura i Stefanię Cioccolani, tak aby teatr stał się narzędziem oskarżenia i uwrażliwił w temacie zabójstwa i przemocy.

W teatrze imienia Nicola Vaccaj w Tolentino, w prowincji Maceraty, 24 listopada 2018 zostanie wystawiona sztuka zatytułowana „Nora – oltre silenzio” (Nora – poza ciszą). Przedstawienie wzbudza silne emocje, podkreśla podstawowe wartości istnienia człowieka. Reżyserem jest Bruno Cariello.

 

 

Na scenie wystąpi grupa młodych aktorów z zespołu „Gruppo della Creta”: Flavia De Germana Lipsis, Daniel Bracci i Lida Ricci – aktorka pochodzenia polskiego. Lida wywodzi się z Tolentino, ale od kilku lat uczy się teatru w Rzymie. To właśnie ona zaproponowała spektakl wrażliwej na te tematy Silvii Luconi – viceburmistrz Tolentino.

 

 

Nora zostanie przedstawiona już w sobotę rano, młodej publiczności ze szkół, aby zapobiegać przemocy i uczyć kultury oraz szacunku. Wieczorem zaś zaproszenie jest otwarte dla szerszej widowni. Koszt biletu – 5 euro.

 

Korespondencja z Marche Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

75 + = 79