Pasek skórzany – niezbędny element męskiej garderoby

Skórzany pasek do spodni. Element męskiej garderoby, który pierwotnie miał służyć lepszemu trzymaniu spodni na biodrach. Dziś pełni również funkcję dekoracyjną i trudno sobie wyobrazić męską garderobę, bez dopasowanego paska. Faktem jest, że jeśli chodzi o wygodę użytkowania i skuteczność, od paska lepsze są szelki. Jednak nie oznacza to, że w najbliższych latach skórzany pasek odejdzie do lamusa. Nic tego nie zwiastuje. Dlaczego? Ponieważ pasek jest niezbędnym elementem każdego męskiego image’u.

 

 

Pasek w spodniach jeansowych

Brak paska w spodniach bardzo mocno rzuca się w oczy. Szczególnie w tych sytuacjach, w których koszula lub t-shirt jest wpuszczony do wnętrza spodni. Odsłonięty guzik i nie wypełnione paskiem szlufki rażą wzrok i jeszcze bardziej podkreślają brak pewnego elementu. Do jeansowych pasków odpowiednim wyborem jest pasek skórzany lub parciany. Wybór w dużej mierze zależy od pozostałych elementów garderoby. Mając na nogach skórzane obuwie, koniecznie należy wybrać pasek ze skóry. Natomiast do obuwia sportowego, sandałów lub klapków, należy wybrać pasek lżejszy, czyli parciany. Te ostatnie dostępne są w wielu kolorach i zestawieniach. Wróćmy jednak do tego, co interesuje nas najmocniej. Czyli do pasków ze skóry.

 

Rodzaje skórzanych pasków

Możemy wyróżnić dwie kategorie męskich pasków ze skóry. Pierwsze z nich to szerokie paski skórzane, przeznaczone do noszenia w spodniach jeansowych i bojówkach. Sprawiają one wrażenie masywnych i solidnych. Wyposażone są w dużą klamrę, która często może być stylizowana i zdobiona różnymi ornamentami. Są to paski nieoficjalne, przeznaczone do codziennego użytkowania. Wykonane ze skóry wykończonej matowo lub błyszcząco, prezentują się bardzo efektownie w kolorze brązowym lub czarnym.

Drugą grupą męskich pasków są paski eleganckie. Mają znacznie mniejszą szerokość, która przystosowana jest do noszenia w spodniach garniturowych lub chinosach, wykonanych z cieńszych od jeansu materiałach. Paski tego typu są również nieco inaczej wykończone. Zwykle ich powierzchnia jest delikatnie błyszcząca, a krawędzie mogą być proste lub dekorowane ornamentem. Sposób zapięcia takich pasków również może być różny, chociaż najczęściej spotykane są klamry.

 

Klamra czy zapięcie automatyczne

Jak już wspomnieliśmy, paski męskie mogą być wyposażone w dwa rodzaje zapięcia. Pierwsze z nich jest klasyczne i składa się z metalowej klamry wyposażonej w bolec. W skórzanym pasku wykonane są otwory, pozwalające zapiąć klamrę i regulować średnicą paska. Rozwiązanie jest bardzo popularne i niezawodne, ma jednak pewną wadę. Jeśli otwory są wykonane w zbyt dużych odległościach od siebie, możemy mieć kłopot z uzyskaniem właściwej dla siebie średnicy. Wówczas z odsieczą przychodzą męskie paski z zapięciem automatycznym. Pozwala ono regulować średnicę paska w sposób płynny i bardzo wygodny, dostosowując się do indywidualnych potrzeb. W pasku nie występują otwory, a blokowanie paska następuje przez jego ściśnięcie pomiędzy dwoma metalowymi elementami, w które została wyposażona klamra.

 

 

Galmark.pl – Galanteria skórzana
galmark.pl – Sklep internetowy zajmujący się sprzedażą markowej galanterii skórzanej, w swojej ofercie posiadamy skórzane paski, portfele, torby, torebki… zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

32 − = 25