Rzym: rozporządzenie antyalkoholowe. Wysokie mandaty za picie na ulicy

Burmistrz Rzymu Virginia Raggi podpisała rozporządzenie „antyalkoholowe” na mocy którego ogranicza się spożycie alkoholu w godzinach wieczornych i nocnych w Rzymie. Rozporządzenie ma na celu przeciwdziałać agresywnym i nieprzyjemnym zachowaniom w stosunku do mieszkańców i turystów.

Kontrole władz miejskich koncentrują się przede wszystkim w rejonach Starówki Rzymu, wybrzeży Tybru, wyspy Tyberyjskiej, Rione Monti, Celio, Esquilino, Trastevere, Testaccio, Prati, San Lorenzo, Ponte Milvio, Eur, i Ostii.

Rozporządzenie obowiązuje w godzinach 22.00 -7.00, zakaz picia alkoholu ze szklanych butelek i innych pojemników na ulicach i w miejscach otwartych i przejściach, a zakaz także sprzedaży napojów alkoholowych w punktach detalicznych, sprzedaży na wynos oraz w automatach. Od 2.00 do 7.00 rano nie wolno także serwować alkoholu w lokalach publicznych. Już od godziny 21.00 zakaz spożycia alkoholu w miejscach publicznych obowiązuje na terenie: San Lorenzo, Esquilino, stacji Termini, Piazza Bologna, viale Ippocrate, Piazzale delle Provincie. Rozporządzenie będzie ważne do 6 marca 2019.

Mandaty: dwa dni temu podczas kontroli zatrzymano grupę pięciu młodych ludzi w posiadaniu napojów alkoholowych na ulicach Trastevere. Funkcjonariusze ukarali ich mandatem w wysokości 750 euro od osoby. Także właściciele pubu, który sprzedał im te napoje po 2 w nocy musiał zapłacić mandat 280 euro.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *