PERUGIA: BOŻONARODZENIOWY KONCERT CHARYTATYWNY ORKIESTRY JAZZOWEJ “PERUGIA BIG BAND”

W mieście, które właśnie zostało ozdobione świątecznie i zaczyna się cieszyć bożonarodzeniową atmosferą, wśród eleganckich dekoracji i błyszczących światełek, akrobatycznych imprez, wystaw i bazarków, które czynią wyjątkowym każdy zakątek starego miasta,  Stowarzyszenie Kulturalne Perugia Big Band, AVIS Gminy Perugia i Międzynarodowe Centrum Pokoju między Narodami Asyżu ogłaszają współudział w wielkiej imprezie.


Zbliża się wielkimi krokami “A very Swingin’ Grifo Christmas”, wspaniały koncert świąteczny, który Perugia Big Band jazz orchestra  przedstawia swemu miastu jako apogeum programu Food & Jazz dal Vino, a który odbędzie się pod patronatem Miasta Perugia dzięki wsparciu Banca Popolare di Spoleto, dla szlachetnej działalności AVIS i Centro Pace.

Perugini i nie tylko, są zaproszeni w sobotę, 15 grudnia o godzinie 20:45 do auli „Hotel Gió Wine e Jazz Area, Via Ruggero d’Andreotto w Perugii, na niezapomniane full immersion w duchu magicznego Bożego Narodzenia!


W BOŻE NARODZENIE, PERUGIA BIG BAND W WIELKIM STYLU

o godzinie 21.00  wszyscy w fotelach sali koncertowej, wraz z 20 muzykami orkiestry jazzowej w świetnej formie, (właśnie #swingingrifo, pod dyrekcją Massimo Morganti), którzy wejdą na scenę, aby zaprezentować publiczności imponujący koncert muzyczny, a którego program jest pełen tradycyjnych utworów i „wiecznie zielonych” świątecznych melodii.

Niesamowite sukcesy amerykańskiego śpiewnika, dostosowane zostały dla wielkiej orkiestry w tonach jazzowych dzięki wspaniałej aranżacji – a wiele z nich pochodzi bezpośrednio zza oceanu – wzmacniając istniejącą już  tonalno-harmoniczną budowę zespołu, umiejętność improwizacji solistów i talent piosenkarzy.

Jest to w rzeczywistości bogaty wachlarz najsłynniejszych utworów śpiewanych oraz instrumentalnych, wydobyty z bożonarodzeniowego repertuaru orkiestry (z Jingle Bells, O Tannenbaum, Silent Night in White Christmas) zaproponowany przez  Stowarzyszenie Kulturalne Perugii Big Band, jako artystyczny kurator cyklu imprez muzycznych i enogastronomiczych #Food&JazzdalVino. Wśród nich znajduje się wiele koncertów zaplanowanych już w Restauracji i Enotece Giò Arte e Vini aż do marca 2019 r.


A oto skład zespołu. Wokaliści: Silvia Pierucci Davide Tassi – Saksofony: Alberto Mommi Fabrizio Rapastella, Pedro Spallati, Sauro Alicanti, Leonardo Minelli – Trąbki: Maurizio Pasqui, Cesare Vincenti, Simone Procelli, Riccardo Catria – Puzony: Andrea Angeloni, Paulo Acquaviva, Nicholas Vietti, Daniele Maggi – Fortepian: Filippo Protani – Keyboard: Mauro Radici – Kontrabas: Matteo Chimenti – Perkusja: Alessandro Nitti – Band Leader: Massimo Morganti

NA POCZĄTEK AUKCJA DOBROCZYNNA #BOTTIGLIEDAUTORE

Tuż przed koncertem, o 20:45 rozpocznie się aukcja charytatywna #bottigliedautore z udziałem 12 znanych artystów Umbrii, koordynowanych przez Stefano Chiacchella oraz wielu doskonałych lokalnych piwnic i producentów win (Terre Margaritelli i Marco Balucani, Cantine Briziarelli i Ennio Boccacci, Vini Di Filippo i Pippo Cosenza, Arnaldo Caprai i Paolo Panichi, Cantine Lungarotti i Paolo Ficola, Antonelli San Marco i Ferruccio Ramadori, Cantine Adanti i Paolo Ballerani, Le Sode di Sant’Angelo i Paola Filomeno, Cantina Roccafore i Cristina Benedetti, Vini Goretti i Stefano Chiacchella, Azienda Agricola Perticaia i Mauro Tippolotti, Cantina Cutini i Fausto Minestrini).

Prezenter telewizyjny i redaktor Jean-Luc Bertoni przeprowadzi aukcję 132 butelek (66 dla każdego stowarzyszenia)  przewidzianych przez artystów i piwnice do tzw. „kolekcji”, które z czasem uzyskają wartość i będą rarytasem w zbiorach estymatorów.

Limitowana edycja butelek win, ozdobionych etykietami przedstawiającymi obrazy artystów, ponumerowane i oryginalnie podpisane będą licytowane w obecności tychże to artystów. Będzie to możliwość obdarowania siebie lub kogoś prezentem autentycznym, w dobrym guście, Osób i Sztuki Umbrii.

GRAN FINALE Z TOASTEM I ŻYCZENIAMI

Tuż po koncercie, wzniesiony zostanie toast i złożone będą świąteczne życzenia  podczas degustacji tradycyjnych słodkości. Na bogaty bufet zaprasza “pani domu” Valeria Guarducci, przygotowany przez personel Ristorante Enoteca Gio’ Arte e Vini pod nadzorem Salvatore de Iaco, Food Beverage Manager dell’Hotel Giò.

Będzie to również okazja do podziwiania wszystkich dzieł inicjatywy #bottigliedautore, w niepowtarzalnej  zbiorowej wystawie sztuki figuratywnej, pełnej sugestii.

Wstęp na koncert wynosi 15 €, można uzyskać informacje i zarezerwować miejsca dzwoniąc pod numer telefonu 075 573 1100.


Przedsprzedaż: Hotel Giò i Erreti Musica

Dla uczestników koncertu jest czynny również bufet  od 19:00 do 20:30 w restauracji Enoteca Giò (koszt: 15 € za osobę, napoje w cenie)

ONLUS

Cały dochód z aukcji #bottigliedautore i 30% biletu wstępu na koncert zostanie przekazany na cele charytatywne, aby wesprzeć projekty dwóch organizacji non-profit:

AVIS miasta Perugia – sekcja Avis Perugia, organizacja społeczna non-profit założona przez osoby, które dobrowolnie, bezpłatnie, okresowo i anonimowo oddają własną krew. AVIS przekaże wszystkie dochody na projekty, które poprawią przyjmowanie dawców do centrum krwiodawstwa w Perugii.

http://www.avisperugia.it/

Centro Internazionale per la Pace fra i Popoli di Assisi  – organizacja charytatywna non-profit założona przez Gianfranco Costa, które od 40 lat wspiera międzynarodową solidarność, pokój i adopcję dzieci na całym świecie.


http://www.centropace.org/

PODZIĘKOWANIA:

Dziękujemy: Miastu Perugia, sponsorom imprezy – Banca Popolare di Spoleto i Erreti Musica.

Pełny program ze szczegółowymi informacjami jest dostępny na stronach internetowych:

WWW.PERUGIABIGBAND.COM    WWW.HOTELGIO.IT

Tekst: Mauro Radici
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *