Najpiękniejsze i najbardziej rozświetlone miasteczka na Święta: magiczna Lombardia

Święta to nie tylko tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe, które co roku tłumnie odwiedzają mieszkańcy i turyści. Włoskie miasta i miasteczka przygotowały dla was prawdziwie baśniowe scenerie i iluminacje świąteczne.

W magiczny świat bajek przeniesiemy się w miejscowości Leggiuno nad jeziorem Maggiore (Varese, region Lombardia), gdzie co roku świątecznie ozdobione uliczki i place rozświetla pół miliona lampek.

Tradycja „baśniowego miasteczka” sięga 1999 roku, a jej inicjatorem jest Lino Betti, który potrafił wyczarować tak piękny i magiczny świat

Como, słynne turystyczne miasto nad jeziorem o tej samej nazwie, co roku rozświetla magia świateł przenosząc nas w baśniową scenerię Città dei Balocchi. W tym roku miasto organizuje już 25 edycję tej świątecznej inicjatywy, a program atrakcji staje się coraz bogatszy…

W Melegnano k. Mediolanu co roku zachwyca swoją magiczną atmosferą Dom św. Mikołaja. „CASA DI BABBO NATALE” należy do rodziny Goglio Massimiliano, który od lat oświetla dom i ogród ponad 480 tysiącami światełek zamieniając je w zaczarowany świat elfów. Nie trzeba wcale wyjeżdżać na Biegun Północny!

Korespondencja z Lombardii: Agnieszka B. Gorzkowska
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + = 18